Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üyelerimizin imza bölümüne isim ve soyadlarını varsa oynadığı takımı yazmalarını önemle rica ederiz...
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: NFLTR Podcast  (Okunma sayısı 15350 defa)

Master ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yilmazkurt

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
Ynt: NFLTR Podcast
« Yanıtla #270 : Ekim 30, 2017, 23:38:02 »
Oncelikle Hilmi Celtikcioglu'nu Buffalo tahmini icin tebrik ediyorum, Buffalo'ya guvenmeye devam etsin ;)

Sorum bye haftalari ile ilgili: Ideal bye haftasi 8.haftadaki mi? Bye haftasindan donen takimlar (dinlenmis olduklari icin) her zaman daha mi avantajlidir, yoksa (soguduklari icin) daha mi dezavantajli? Hiс bye haftasi olmayan takimlar icin bu buyuk bir handikap mi? Ornegin bu sene Dolphins ve Buccaneers hic dinlenmeden 16 mac ustuste oynayacaklar, bu oyuncularin moralini bozan bir sey mi?

Çevrimdışı HereWeGo

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #271 : Kasım 01, 2017, 18:17:13 »
Oncelikle Zach Miller icin uzuntulerimi dile getirerek baslamak istiyorum. Cok cirkin sakatlik, sifalar diliyorum.

Bir de su left tackle trade edilmez demistiniz de, pek tutmadi sanirim. Ama bu Duane Brown takasi ne kadar etkileyecek. Simdi ofansif line sonucta bir unite sol tackle'i getirmek ne kadar etki saglar. Tamam bazi pas durumlarinda birebirde cok iyi olacak kesinlikle ama kosu oyununa etkisi ne olur?

Eagles GM'i olsaniz, saglikli Jason Peters mi yoksa Jay Ajayi mi istersiniz? (Su anda)

Bir de sene basinda AFC West en iyi division kesin wild card falan diyorduk ve AFC South'a da cop diyorduk hatta East'e de. AFC South ve East'ten wild card takimi gelme ihtimali baya baya gorunuyor katiliyor musunuz?

Bir de bu sezon Lombardi Trophy Pennsylvania'a gelir mi? En azindan %20 sans veriyor musunuz?
« Son Düzenleme: Kasım 01, 2017, 18:20:58 Gönderen: HereWeGo »
Cihan Kaya

Çevrimdışı emrkse1

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : Kasım 07, 2017, 19:12:53 »
Selamlar aşağıdaki soruyu 2 hafta önce sormuştum ama es geçildi :) aynen kopyalıyorum:)

İki hafta önce panthers-eagles maçı sıradında ekranda bir istatiatik çıkmıştı. 2011 yılında beri en çok rush td yapan oyuncular.  1.sıra marshawns lynch 53 2.sırada ise 51 ile cam newton vardı. Sorum; bir qb'nin bu kadar koşu odaklı oyaması sizce iyi mi yoksa pozisyonun kıymeti itibariyle kendini sakatlık riskine fazlaca sokması itibariyle yanlış mı.
Emre

Çevrimdışı emrkse1

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #273 : Kasım 08, 2017, 06:49:47 »
Bu arada 2 hafta önceki podcast'te kaan"nfl preseason maçını şampiyonlar ligi finaline tercih ederim" demişti. Ben buna katılamayacağım, yani futbolu gömelim de o kadar değil :)

Amerikan futbolunu tanıdıktan sonra normal futbol (soccer bence iğrenç bir kelime, o yüzden kullanmıyorım :) ) ciddi şekilde yavan geliyor ona kabulum ama en azından off season döneminde, üst turları başlayan şampiyonlar ligini takip etmekte, o boşlukta keyifli olabiliyor.
Emre

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #274 : Kasım 08, 2017, 15:59:59 »
Selamlar aşağıdaki soruyu 2 hafta önce sormuştum ama es geçildi :) aynen kopyalıyorum:)

İki hafta önce panthers-eagles maçı sıradında ekranda bir istatiatik çıkmıştı. 2011 yılında beri en çok rush td yapan oyuncular.  1.sıra marshawns lynch 53 2.sırada ise 51 ile cam newton vardı. Sorum; bir qb'nin bu kadar koşu odaklı oyaması sizce iyi mi yoksa pozisyonun kıymeti itibariyle kendini sakatlık riskine fazlaca sokması itibariyle yanlış mı.

Sorulari Hilmi okudugu zaman atliyor bazen, engel olamiyoruz. Bu hafta ilk bu sorudan baslariz artik.. :)
« Son Düzenleme: Kasım 08, 2017, 16:00:13 Gönderen: major »
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı mightend

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #275 : Kasım 08, 2017, 16:20:16 »
Selamlar,
degisiklik olsun diye bu sefer buradan yaziyorum, Off-seasonda Jetsi yerden yere vuruyordunuz ve tabiki McCowni da! gorusleriniz degisti mi? jets ruhu gaints ruhuna mi karisti )

Çevrimdışı HereWeGo

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #276 : Kasım 08, 2017, 21:51:31 »
Bugun dinledigim bir podcast'te gundeme geldi de onla ilgili sormak istedim. Simdi bu sene Tony Romo bu broadcast dunyasinin superstari degil mi? Ama Jon Gruden pazartesi aksamlari cok coskulu degil mi? Her hafta buldugu catch phrase'ler ile. Bu hafta CB ile S arasindaki yere Turkey Hole dedi. Iki hafta once Wentz icin North Dakota Tough diyordu. Ondan once eger birinin vucuduna sahip olmak istesem Danielle Hunter olmak isterdim demisti.Siz ne dusunuyorsunuz bu seneki performansi hakkinda.

Bi de bu flexible schedule pazar aksami maclarini ya da persembe aksami maclarini degistirebiliyor mu?
Cihan Kaya

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #277 : Kasım 09, 2017, 17:19:37 »
NFL ve NBA'de konferanslarin kuzey-guney degil de dogu-bati seklinde belirlenmis olmasi saat farklarindan dolayi mi yoksa ic savas ruhu hortlamasin diye mi? :)

Çevrimdışı mightend

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #278 : Kasım 14, 2017, 16:57:30 »
Selamlar,
nihayet 49ers kazandi ve bye haftasina girdiklerinden bu adamlar icin sevineyimmi uzuleyim mi bilemedim, uzuluyorum adamlar tam lige isinip belki de galibiyet serisine baslamisken ara veriyorlar, seviniyorum adamlarin galibiyet sevinci 2 hafta surebilecek :) bu arada browns icin de biraz umitlendik ama olmadi, artik baska bahara, sanirim ben sefil takimlarin sempatizaniyim :)

sizlere asil sorum ise bu hafta Saints kosuculari gene costu hatta butun td'lar kosudan geldi, obur tarafta Arizonaya giden Adrian Peterson cosuyor (gerci bu hafta line'da kapi-duvar oldu ama) sizce de garip degil mi! Saints pas takimi diyorduk o yuzden Adrian yapamadi diyorduk, e simdi ne diyecegiz?

diger sorum ise uzak ve iklimi farkli yerde oynayacak takimlar kac gun onceden mac oynanacak sehire gidiyorlar ve oradaki idman durumlari nasil oluyor, mesela Rams deplasmanda Greenbay ile oynayacaksa kac gun onceden oraya gidiyorlar, bununla ilgili standart bir durum veya kural var mi yoksa her takim nasil isterse mi?

Son olarak sezon oncesi rugby oyuncusunun nfle gectiginden bahsetmistiniz, akibeti nedir?

Cenk Nisan

Çevrimdışı mightend

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #279 : Kasım 15, 2017, 14:03:19 »
NFL ve NBA'de konferanslarin kuzey-guney degil de dogu-bati seklinde belirlenmis olmasi saat farklarindan dolayi mi yoksa ic savas ruhu hortlamasin diye mi? :)

NFL de kuzey guney division da var!

Bu arada nadir ismini ve cismini bildigim defans oyuncularindan richard sherman da kapadi sezonu ( , Defans oyuncularini taniyabilmemiz icin, defans oyuncularinin istatistikleriyle oynanan fantasy var mi acaba?
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2017, 14:44:41 Gönderen: mightend »

Çevrimdışı Gacemer

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #280 : Kasım 15, 2017, 17:18:49 »
-Laf olsun Forum dolsun diyerek Kaan'ın uyarısı üzerine podcast başlığı altına yazmaktansa Foruma yazıyorum;
Sözüm sana ey Sean Payton, elinin altında elinin ayarı en düzgün adam olan Brees varken son 23 hücumun tamamını Running Back'ler üzerinden yapmanın ne manası var? Garezin bize mi kardeşim? Yaktın gül gibi Ted Ginn JR'ımızı. 0,8 Fantazi puanı nedir ya? Üstelik rakipte de Alvin Kamara varken...Eziyet oldu bütün maç yeminle.

Şaka bir yana uzun zamandır baştan sona bir Saints maçı izlememiştim. Gerçekten takım gibi takım olmuşlar. Hücumu ayrı, savunması apayrı. Son garbage time'da yedikleri td de olmasa 3 sayıda tutmuş olacaklardı Bills'i. Sizi bilmem ama, son 7 maçı da kazandılar ki ciddi Super Bowl adayları.

Canımız, kanımız 49'ersımız da dişine göre rakip bulunca coştukça coştu maşallah :)   
Bir Alex Smith değilim...49'ers.

Önder.

Çevrimdışı HereWeGo

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #281 : Kasım 15, 2017, 22:08:54 »
Hangi istatistikler is yapar? Simdi mesela yards per carry baya cok kullaniliyor ama baya sikintili (skewed) bir istatistik. Yani adam 10 kere 2 yard kosuyor 11. de 90 yard olunca ortalama 10 yard diye geciyor. Bu gercegi yansitmiyor run game ile ilgili. Bunun yerine run effectiveness diye bir istatistik gordum. 1st  ve 2nd down'da 4 yard. 3. downda ise first down, ya da TD yapan kosular efektif oluyor. Bu daha gercekci geldi ama yine de emin degilim sizin onerdiginiz baska istatistik var mi? QB icin QBR falan artik pek anlamli degil cunku artik kosan qbler cok on planda. Adjusted Net Yard Per Attempt baya revacta galiba QBler icin. Ben next gen stats da intended air yards ve completed air yards diye guzel bir istatistik gordum. Bir QB'nin derin pasini olcmek icin. Peki sizin tavsiye edeceginiz iyi istatistikler var mi?
Cihan Kaya

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #282 : Kasım 16, 2017, 12:23:41 »
1. WNFL yani kadinlar ligi var mi? Internette rastladigim videolar daha cok entartainment tarzi, ciddi bir lig yok gibi.
Futbolu bu kadar seven bir ulke neden boyle bir lig olusturmamis, ya da denediler olmadi mi?

2. Ben de Hilmi Celtikcioglu gibi santiyeciyim, hem NFL'i yakindan takip edip hem bu kadar kitap okuyup yazacak zamani nereden buluyor? Bana sorsaniz "santiyecinin parasi puldur karisi duldur" derim, benim bilmedigim bir formul bulduysa lutfen paylassin :)

3. Orlando Magic bu sene playoff yapar mi? (Bu soru da Kaan'a gelmis olsun)

Çevrimdışı Gacemer

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #283 : Kasım 21, 2017, 12:25:26 »
-Maşallah dediğimiz 3 gün yaşıyor. Geçen hafta yere göğe koyamadığımız Saints defansı bu hafta Redskins karşısında yerlerde süründü. Fantasy puanı olarak 1 savunma puanı nedir kardeşim? Onu da almasaydınız. Saints her hafta fantasy'de bizi yakmanın bir yolunu buluyor :) Saints mi çuvalladı yoksa Causins mi çok iyiydi?

-Bu hafta Rams-Vikings maçını tam, Patriots- Raiders ilk 2, Falcons-Seahawks maçını da son 2 çeyreğini (Evet, salı sabahı 6 da kalktım:) seyrettim.
    - Önüne gelene 30-40 sallayan Rams tam anlamıyla Vikings'e tosladı. Öyle ki Greg Zuerlein bile topu kaleye vurma şansı yakalayamadı ( kicker'dan 1 puan mı?:) ). C. Keenum böyle oynamaya devam ederse Bridgewater daha kenarda çook ısınır gibi.
     - Size de aynı şeyi düşündürüyor mu bilmiyorum ama bu Tom Brady ilk 2 down resmen fantezi deneyip 3rd down da neye ihtiyaç duyuyorsa onu yapıyor. İnsan nasıl bu kadar rahat ve kendine güvenli olur, hayret? Patriots taraftarı olmak Real Madrid, Barselona, Bayen Münih ya da Fenerbahçe Erkek basketbol takımı taraftarı olmak gibi herhalde :) Her sene başarı, her sene en kötü konferans finali. Tamam biliyorum eskiden böyle değillerdi ama şu son 10 yıldır maiallah vallahi (aha bunu da dedim ya şimdi Patriots düşünsün:) )
      - Salı sabah fırtına yüzünden sabahın köründe uyanınca Falcons-Seahawks maçını izleyeyim bari dedim. İyi ki de demişim. Sonuna kadar heyecan hiç bitmedi. Seattle İlk yarının sonunda Fake Field Goal'ü beceremeyince inşallah maç sonunda aramazlar dedim ve yine Murphy kuralları işledi. Walsh son saniye FG'yi kaçırdığında Russel Wilson'ın yüz ifadesini en son Alex'in Guiza'ya 1 metreden verdiği pası Güiza dağlara taşlara vurduğunda görmüştüm:).

Muhtemelen maçları konuşurken değinmişsinizdir ama Sherman'dan sonra Chancellor'un da sakatlanması Seahawks'ı sakata getirir mi?

Not: San Fransisko olarak 2 hafta üst üste kaybetmediğimiz bir dönem geçirdik. Yaşasın bay haftası. Bir "Şudur budur facts" de benden olsun. Üşenmedim baktım. Yanlışım yoksa en son 2 hafta üst üste kaybetmediğimiz tarih 744 gün öncesi, yani 8 Kasım 2015 ki onda da yine kazanıp bay haftasına girmişiz. Dönüşte elbetteki makus talih olarak yenilmişiz :)

İyi podcastler.
Bir Alex Smith değilim...49'ers.

Önder.

Çevrimdışı Mustafa Sayın

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #284 : Kasım 21, 2017, 13:37:25 »
Merhaba. Hilmi kardeşimin superbowl izleme ile ilgili sözünden sonra aklıma Arda Türkmen'in Karaköy' deki lokantası geldi. Bir otelin en üst katında güzel bir mekan, yanlız ucuz değil. Otel olduğu için saat sıkıntısı olmaz ve kendisi  NFL'i  takip ediyor diye biliyorum. Fakat bir samimiyetim yok. Arkadaş olan biri var ise bir teklif götürebilir. Selamlar.

Copyright © 2006 - 2017 NFLTR™
SMF 2.0.2 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.066 saniyede 28 sorgu ile oluşturulmuştur