Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üyelerimizin imza bölümüne isim ve soyadlarını varsa oynadığı takımı yazmalarını önemle rica ederiz...
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: NFL'in En İyi Takımları ve Oyuncuları?  (Okunma sayısı 27101 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Julian Edelman

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
Ynt: NFL'in En İyi Takımları ve Oyuncuları?
« Yanıtla #30 : Haziran 28, 2016, 01:29:15 »
Liste oyuncuların sıralamasıyla belirleniyor. NFL otoritelerinin belirlediği bir şey değil. İlk 5'te bir sürpriz olmazsa 3 isim QB olduğundan Bortles, Luck gibi isimlerin aldığı sıralama yadırganası değil. Öte yandan şahsen Carr'a, Bortles'tan daha çok güvenirim.

Bu yıl ilk 10 enteresan olacak. Çünkü geçen sene ilk 10'da yer alanlardan Calvin Johnson, Peyton Manning ve Marshawn Lynch olmayacak.

Yeri kesin olanlar
1-Cam Newton
2-Aaron Rodgers
3-Tom Brady
4-JJ Watt
5-Adrian Peterson
6-Antonio Brown
7-Von Miller

Olması muhtemel isimler
8-Rob Gronkowski
9-Julio Jones
10-Khalil Mack

Henüz açıklanmayanlar
11-Josh Norman
12-Richard Sherman
13-Luke Kuechly
14-Russell Wilson
15-Odell Beckham Jr.
16-Patrick Peterson
17-AJ Green
18-Malik Jackson
19-Sheldon Richardson
20-Carson Palmer
Utku Hüseyin Kaya

Çevrimdışı Bad

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : Haziran 28, 2016, 11:46:33 »
Ben burada sana katilmiyorum. Maurice Jones-Drew her ne kadar oyuncu olarak begendigim, yorumcu olarak begenmedigim bir isim olsa da hakli. Elliott sonucta dorduncu siradan secilen bir running back, beklentilerin yuksek olmasi normal. Ayrica gittigi takim Dallas Cowboys. Cowboys'un O-Line kariyeri bitme noktasinda olan Darren McFadden'a bile 1,000 yard ustu bir sezon yasatti. Elliott gibi yuksek siradan secilen bir RB, dogal olarak Adrian Peterson, Todd Gurley gibi ligin en iyi isimleriyle kiyaslanacak. Cowboys'ta ilk senesinde Gurley'nin caylak sezonundaki istatistiklere ulasmamasi icin bir sebep goremiyorum.
Kumaş olarak karşılaştırılmasında bir tuhaflık yok ancak Elliott'un Gurley'den daha iyi bir sezon geçireceğini söylemek biraz farazi kalıyor. Elliott'u Gurley'nin önüne koymam için bu adamın da çaylak senesinde kafadan 1000 yard barajını aşması gerekli. Sonuç olarak elde müthiş bir çaylak sezonu geçirip ofansif çaylak ödülünü kazanan bir adamla 4. sıradan seçilmiş olsa da lige henüz adımını atmamış bir çaylak kıyas ediliyor. Elliott'un bu sene için rakibi bence Derrick Henry falandır. Kendi sınıfı çünkü. Gurley'nin ise bir şeyler başarmışlığı var şimdiden. Bir bakıma da haksız bir kıyas.

Bu arada gerçekten Morris ve Mcfadden'ın arasından çıkıp 1000 yard koşacağını düşünüyor musunuz Elliott'un ? Ben o kadar çarpıcı bir sezon yaşayacağını sanmıyorum şahsen.

Çevrimdışı Bad

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : Haziran 28, 2016, 19:27:12 »
Liste oyuncuların sıralamasıyla belirleniyor. NFL otoritelerinin belirlediği bir şey değil. İlk 5'te bir sürpriz olmazsa 3 isim QB olduğundan Bortles, Luck gibi isimlerin aldığı sıralama yadırganası değil. Öte yandan şahsen Carr'a, Bortles'tan daha çok güvenirim.

Bu yıl ilk 10 enteresan olacak. Çünkü geçen sene ilk 10'da yer alanlardan Calvin Johnson, Peyton Manning ve Marshawn Lynch olmayacak.

Yeri kesin olanlar
1-Cam Newton
2-Aaron Rodgers
3-Tom Brady
4-JJ Watt
5-Adrian Peterson
6-Antonio Brown
7-Von Miller

Olması muhtemel isimler
8-Rob Gronkowski
9-Julio Jones
10-Khalil Mack

Henüz açıklanmayanlar
11-Josh Norman
12-Richard Sherman
13-Luke Kuechly
14-Russell Wilson
15-Odell Beckham Jr.
16-Patrick Peterson
17-AJ Green
18-Malik Jackson
19-Sheldon Richardson
20-Carson Palmer

DeAndre Hopkins de banko girecek oraya. Malik Jackson ve Sheldon Richardson'ın ise girebileceğini sanmıyorum. Aklımıza gelmeyen birileri daha olmalı hesap tam tutmuyor.

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #33 : Haziran 29, 2016, 07:13:24 »
Kumaş olarak karşılaştırılmasında bir tuhaflık yok ancak Elliott'un Gurley'den daha iyi bir sezon geçireceğini söylemek biraz farazi kalıyor. Elliott'u Gurley'nin önüne koymam için bu adamın da çaylak senesinde kafadan 1000 yard barajını aşması gerekli. Sonuç olarak elde müthiş bir çaylak sezonu geçirip ofansif çaylak ödülünü kazanan bir adamla 4. sıradan seçilmiş olsa da lige henüz adımını atmamış bir çaylak kıyas ediliyor. Elliott'un bu sene için rakibi bence Derrick Henry falandır. Kendi sınıfı çünkü. Gurley'nin ise bir şeyler başarmışlığı var şimdiden. Bir bakıma da haksız bir kıyas.

Bu arada gerçekten Morris ve Mcfadden'ın arasından çıkıp 1000 yard koşacağını düşünüyor musunuz Elliott'un ? Ben o kadar çarpıcı bir sezon yaşayacağını sanmıyorum şahsen.

Elliott %99 ihtimalle takımının birinci running back'i olacak. Öyle olmasa dördüncü sıradan seçip o kadar para vermezlerdi kendisine. Running back'in genci makbuldur. Ben ne Morris ne de McFadden ile bir forma rekabeti olacagini dusunmuyorum. Zaten ikisinden biri takimdan kesilecektir sezon baslamadan. Elliott beklentilerin altinda kalsa bile, bir sakatlik falan olmadikca, Cowboys O-Line'ı ile kesin 1,000 yard barajına ulasir, ligin en iyi line'indan soz ediyoruz. Zaten son on yil da 1,000 yarda ulasan cok running back oldu. Jeremy Hill, Eddie Lacy, Alfred Morris, Marshawn Lynch, Doug Martin, Cadillac Williams, Chris Johnson, Steve Slaton, Matt Forte ilk akla gelenler. Gecen sezon o kadar mac kaciran, draft edilmemis Thomas Rawls bile neredeyse 1,000 yard kosacakti.

Ozetle, Ezekiel Elliott'in 1,000 yardin altinda kalip, yilin caylagi olmamasi surpriz olur. Gurley muhtesem bir sezon gecirdi ama "Su caylak kim ki Gurley ile kiyaslaniyor" diye dusunmek icin daha cok erken. Ornegin yukarida saydiklarim arasinda Steve Slaton'i cogu kisi hatirlamaz. Ayni sezon super caylak RB Kevin Smith vardi Lions'ta. Yakin zamandan Knowshon Moreno ornegi verilebilir yine..  Gurley ust uste birkac sezon boyle performans ortaya koysun ondan sonra deriz "Su adami Gurley ile kiyaslamak icin erken" diye..

DeAndre Hopkins de banko girecek oraya. Malik Jackson ve Sheldon Richardson'ın ise girebileceğini sanmıyorum. Aklımıza gelmeyen birileri daha olmalı hesap tam tutmuyor.

Blake Bortles ile Derek Carr arasindaki ucurumu gordukten sonra biraktim bu listeyi takip etmeyi. Oynadigi yedi mactan besini kaybeden (hepsinde kotu oynayan) Andrew Luck bir sekilde listeye giriyor, sezonun cogunu kaciranlar siralamada olacaksa Tony Romo nerede? Allen Robinson koskoca Demaryius Thomas'in 31 sira onunde falan.. Ahbap-cavus iliskisi icinde mi veriliyor acaba oylar, bilemiyorum:)
« Son Düzenleme: Haziran 29, 2016, 07:26:55 Gönderen: major »
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı Bad

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : Haziran 30, 2016, 10:59:02 »
Morris'e daha yeni kontrat verdiler onu kesemezler. Pinti McFadden'den aptallığı yüzünden vazgeçmeleri daha olası. Bi kap taksaydın o telefona kolun hala sağlamdı ..

20-10 arası açıklanmış top 100'de.

20-Richard Sherman
19-DeAndre Hopkins
18-Patrick Peterson
17-Russell Wilson
16-A.J. Green
15-Von Miller (biraz şaşırtıcı)
14-Aaron Donald
13-Khalil Mack
12-Carson Palmer
11-Josh Norman

Top Ten neredeyse kesinleşmiş oldu. Sıralama olarak yazmadım ama aşağıdaki liste şaşmaz.

Newton
Watt
Rodgers
Brady
Peterson
Gronk
Brown
Odell
Julio
Kuechly

Çevrimdışı Run DMC

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : Haziran 30, 2016, 21:26:31 »
Von Miller'ın ilk on dışında kalması hatta Mack ve Donald'ın arkasında kalması baya büyük sürpriz oldu. Bu üç oyuncuyu kıyaslayabilirsiniz, tartışabilirsiniz abes kaçmaz fakat Miller, Super Bowl yüzüğü ile bir adım önde olmalıydı. Öte yandan Khalil Mack, liste tarihinde en üst sırada yer alan (!) Raiders oyuncusu olarak göğsümüzü kabarttı. Seneye bu listede Carr ve Mack'e ilave olarak Amari Cooper'ı görmemiz çok olası.
Görkem Şahinoğlu
Oakland Raiders & Dallas Cowboys Yazarı

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #36 : Temmuz 08, 2016, 18:49:34 »
Cam Newton'a NFL'in en iyi quarterback'i bile denmezken geldi NFL Top 100 Players'ta NFL'in en iyi oyuncusu oldu. Bence bu liste oyuncuların kafalarına göre oy verdikleri bir liste artık. Üzerine boşuna tartışmışız o kadar..:)
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı Julian Edelman

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : Temmuz 18, 2016, 23:44:55 »
2010 yılına göre NFL'in en iyi 100 oyuncusu listesi yayınlanıyor. NFL'in Youtube'daki kanalından ve NFL Films kanalından. NFL films playlist'ini de yapmış, tam güncel değil ama.

1- Jerry Rice
3- Lawrence Taylor
4-Joe Montana
5-Walter Payton
7-Reggie White
9-Don Hutson
10-Dick Butkus
11-Ronnie Lott
14-Sammy Baugh
15-David "Deacon" Jones
17-Barry Sanders
19-Bronko Nagurski
20-Brett Favre
21-Tom Brady
22-Gale Seyers
23-John Elway
24-John Hannah
25-Dan Marino
26-Bob Lilly
27-Merlin Olsen
28-Emmitt Smith
30-Dick "Night Train" Lane
31-Bruce Smith
33-Sid Luckman
35-Chuck Bednarik
37-Jim Thorpe
38-Lance Alworth
40-OJ Simpson
43-Alan Page
45-Tony Gonzalez
46-Roger Staubach
47-Ray Nitschke
48-Red Grange
49-Mike Haynes
52-Eric Dickerson
53-Willie Lanier
54-Forest Gregg
55-Earl Campbell
56-Gene Upshaw
57-Mike Singletary
58-Steve van Buren
59-Mike Ditka
61-LaDainian Tomlinson
62-Randy White
63-Jim Otto
64-Herb Adderley
65-Randy Moss
66-Willie Brown
67-Kellen Winslow Sr.
69-Bobby Bell
70-Marshall Faulk
75-Darrell Green
76-Art Shell
77-Tony Dorsett
79-Emlen Tunnell
80-Troy Aikman
81-Steve Young
82-Ted Hendricks
83-Norm van Brocklin
84-Joe Schmidt
85-Marcus Allen
86-Willie Davis
87-Elroy Hirsch
88-Ed Reed
89-Ernie Nevers
90-Kurt Warner
91-Frank Tarkenton
92-Michael Irvin
93-Sam Huff
95-Larry Allen
96-Mel Hein
99-Michael Strahan
100-Joe Namath
Utku Hüseyin Kaya

Çevrimdışı Hakan Yilmazkurt

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : Ocak 13, 2018, 16:29:33 »
En iyi degil ama en kotu (sehir)ler icin soyle bir makale buldum, ilgi cekici:

http://www.msn.com/en-us/sports/more-sports/column-whats-the-worst-sports-city-in-america/ar-AAuCeOi?li=BBgET5V&ocid=ientp

Not: Buffalo :'(

Copyright © 2006 - 2018 NFLTR™
SMF 2.0.2 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.06 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur