Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üyelerimizin imza bölümüne isim ve soyadlarını varsa oynadığı takımı yazmalarını önemle rica ederiz...
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: NFL - Kurallar  (Okunma sayısı 5349 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Run DMC

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
Ynt: NFL - Kurallar
« Yanıtla #15 : Eylül 14, 2015, 19:53:50 »
şu nfl kurallarını daha kolay idrak edebileceğimiz anlayabileceğimiz bi yer falan var mı

Evet, maç izlemek.
Görkem Şahinoğlu
Oakland Raiders & Dallas Cowboys Yazarı

Çevrimdışı federer

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : Eylül 15, 2015, 00:37:11 »
Konu dışı olacak ama; NFL logosu neden sarımtırak bir halde? Geçen senelerki gibi değil. Bir sebebi var mı?
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2015, 00:38:05 Gönderen: federer »
Harun Sönmez

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #17 : Eylül 15, 2015, 02:44:24 »
Konu dışı olacak ama; NFL logosu neden sarımtırak bir halde? Geçen senelerki gibi değil. Bir sebebi var mı?

Ligin ellinci yılı oldugu icin, sarimtirak bir halde.. (Altin) :))
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı oMinaL

• Veteran
    • Profili Görüntüle
Onur Murat İNAL

Galatasaray Tigers
Istanbul Cavaliers
Ege Dolphins

Çevrimdışı Afurkank96

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : Eylül 21, 2015, 02:11:08 »
1st & 10 diyor ordaki 10 ne abi

Çevrimdışı smash

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : Eylül 21, 2015, 03:52:02 »
1st & 10 diyor ordaki 10 ne abi
Geçmesi gereken yard uzunluğu
This team's going to win a Super Bowl at some point and it's going to be exciting when that time comes. And when we look back we'll know who was on what side of the fence during the tough moments.

Tony Romo

Çevrimdışı erdem

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : Eylül 21, 2015, 14:02:06 »
Bu, buranin konusu mudur bilmem ama, ben bu extra point olayindaki 10 yard geriye cekme isinden hic hoslanmadim. Belki de aliskanliklari degistirmenin zorluguyla alakaladir, bilemeyecegim. Mac icindeki atraksiyonlar zaten sinir bozuyor, dün misal Pittsburgh iki kez yapti baslangicta iki sayilik denemeyi, tuhafima gitti. Mac daha zevkli olmuyor, bir de iste alisamadim bu olaya. Ikincisi sacma sapan skorlar oluyor. Green Bay - Seattle macini seyretmedim, sabah skora baktigimda heh dedim : Green Bay 3 TD, 2 FG , Seattle da 2 TD, 1 FG patlatmis. Yanildigimi da sonrasinda anladim. Green Bay galiba son ceyrekte 11 sayi almis. 8+3 olsa gerek. Eee o zaman kalan 16 sayiyi nasil aldi? Belki de 2 sayi denemesinde basarisiz falan oldu. Neyse, hic sevmedim bu 2 sayi denemelerini.
« Son Düzenleme: Eylül 21, 2015, 14:03:00 Gönderen: erdem »
Erdem Baysal

Çevrimdışı Julian Edelman

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : Eylül 23, 2015, 00:23:55 »
Herkese merhabalar arkadaşlar.

Bu, buranin konusu mudur bilmem ama, ben bu extra point olayindaki 10 yard geriye cekme isinden hic hoslanmadim. Belki de aliskanliklari degistirmenin zorluguyla alakaladir, bilemeyecegim. Mac icindeki atraksiyonlar zaten sinir bozuyor, dün misal Pittsburgh iki kez yapti baslangicta iki sayilik denemeyi, tuhafima gitti. Mac daha zevkli olmuyor, bir de iste alisamadim bu olaya. Ikincisi sacma sapan skorlar oluyor. Green Bay - Seattle macini seyretmedim, sabah skora baktigimda heh dedim : Green Bay 3 TD, 2 FG , Seattle da 2 TD, 1 FG patlatmis. Yanildigimi da sonrasinda anladim. Green Bay galiba son ceyrekte 11 sayi almis. 8+3 olsa gerek. Eee o zaman kalan 16 sayiyi nasil aldi? Belki de 2 sayi denemesinde basarisiz falan oldu. Neyse, hic sevmedim bu 2 sayi denemelerini.

11 sayılık kısım 6 TD'den, 2 two-point conversion'dan, 3 de FG'den gelmiştir.
16 sayılık kısım 6 TD'den ,1 extra point, geri kalanı da 3 tane FG'den gelmiştir.

Kural değişikliğine gelirsek. Bence ligin gelişimi adına güzel. Extra point'e kesin sayı gözüyle bakılıyordu. Extra point'te kick mesafesi 33 yard'a çekildi. Bloklanma şansı hala imkansıza yakın ve 30-35 yard'tan çoğu FG denemesini (%90'dan fazlası) sayıya çeviren kickerlar için çok da büyük bir zorluk değil.

Packers'ın maksadını bilmiyorum ama Pittsburgh geçen Niners maçında denemekte haklıydı. Jacksonville'den aldıkları adam çok kötü, değilse de formsuz kicker. Patriots maçında yakın mesafeden FG kaçırdı bu maçta da extra point'i çeviremedi. Bell haftaya dönecek, onun iki hafta sonrasında da Bryant. İleride daha çok iki sayı denemesi yaparlarsa şaşırmamak gerek.
Utku Hüseyin Kaya

Çevrimdışı oMinaL

• Veteran
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : Eylül 24, 2015, 05:53:09 »
Daha açıklayıcı bir video buldum. Öğrenmek isteyenler izleyebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=kboO9f4WlT0&feature=youtu.be&t=281
Onur Murat İNAL

Galatasaray Tigers
Istanbul Cavaliers
Ege Dolphins

Çevrimdışı ultrAslan061

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : Eylül 15, 2017, 06:48:45 »
Texas-Bengals macini izliyordum.Mac suresinin bitmesine 02.00 saniye kalmis ve hucum hakki Bengalsdeydi , bildigim kadariyla geri pas sinirlamasi yok fakat ileri pas icin tek hakki olmasi gerekiyor.Defalarca ileri geri pas yapan bir Bengals takimi vardi ve Texas defansi dusurene kadar devam etti.Oyun suresi doldugu icin mi boyle bir sey oldu , sebebi nedir?

Çevrimdışı Bad

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : Eylül 15, 2017, 14:17:43 »
Texas-Bengals macini izliyordum.Mac suresinin bitmesine 02.00 saniye kalmis ve hucum hakki Bengalsdeydi , bildigim kadariyla geri pas sinirlamasi yok fakat ileri pas icin tek hakki olmasi gerekiyor.Defalarca ileri geri pas yapan bir Bengals takimi vardi ve Texas defansi dusurene kadar devam etti.Oyun suresi doldugu icin mi boyle bir sey oldu , sebebi nedir?
Dalton'ın forward pass ile oyunu başlatmasının ardından kalan diğer tüm paslar geriye dikkat ettiysen. Geri pas yapıp koşuyla yard almaya çalışarak tekrar geri yapıyorlar. İleri atılan bir top yok. Geri paslarda top yere de düşebilir ve yerden alabilirsin incomplete işlemiyor. Klasik bir lateral denedi Bengals. Youtube'da örneklerine bakabilirsin.

Çevrimdışı ultrAslan061

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : Eylül 15, 2017, 20:58:41 »
Ben izlerken gerekli dikkati gostermemisim.Bilgilendirme icin cok tesekkurler :)

Çevrimdışı degneklisipahi

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : Şubat 07, 2018, 02:42:30 »
Selamlar, iki sorum olacak, oyuncular topu birden fazla kez paslasiyorlar, bunun bir kuralı var mı? Bir de yere düşmus olmak icin dizlerinin yere değmesi mi gerekiyor, Ravens vs 49ers superbowl maçı goruntulerini izledim, 2.ceyrek 1.57 kala receiver topu tutup yere düştü fakat sonra devam edip touchdown yaptı. Nasıl oluyor bu ?
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2018, 02:49:46 Gönderen: degneklisipahi »

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #28 : Şubat 08, 2018, 05:35:52 »
Selamlar, iki sorum olacak, oyuncular topu birden fazla kez paslasiyorlar, bunun bir kuralı var mı? Bir de yere düşmus olmak icin dizlerinin yere değmesi mi gerekiyor, Ravens vs 49ers superbowl maçı goruntulerini izledim, 2.ceyrek 1.57 kala receiver topu tutup yere düştü fakat sonra devam edip touchdown yaptı. Nasıl oluyor bu ?

Yere dustukten sonra rakip oyuncunun dusen oyuncuya degmesi gerekiyor. Kendi kendine herhangi bir darbe almadan dustuyse kalkip devam edebiliyor. Arada rakip oyuncular kendi kendine dusen oyuncalara dokunmayi unutuluyor ve bu bazen touchdown ile sonuclanabiliyor.
Kaan ÖZAYDIN

Copyright © 2006 - 2018 NFLTR™
SMF 2.0.2 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.069 saniyede 27 sorgu ile oluşturulmuştur