Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Forum Hakkında Soru-Sorunlarınız için:
http://www.nfltr.com/forum/index.php?topic=53.0
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: NFLTR Podcast  (Okunma sayısı 38524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı federer

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
Ynt: NFLTR Podcast
« Yanıtla #360 : Ocak 25, 2018, 15:05:07 »
Kaan'cım, Pats için bahsettiğin defansın sonlarda olup gene de super bowl yaptığı bir sene varmış. Tahmin edin bakalım hangi sene.
Evet, o sene 2007'ymiş. ;D ;D
http://www.espn.com/espn/feature/story/_/id/22132691/nfl-best-teams-never-win-super-bowl-ranking-all-32-franchises#patriots
Defans sıralamasında 30'uncu sıradaymışlar.

Pats'in işini kolaylaştıran etkenler nelerdir? Şunu demek istiyorum; örneğin, takımın önemli bir parçası çok para isteyip gitmek istediği zaman, hiç tereddüt etmeden yol veriyorlar. Mesela, Chandler Jones. Takımın önemli bir pass rush tehditiydi. Hiç düşünmeden yol verdiler. Başka takımları sarsacak böyle değişiklikler, neden Pats'i fazla etkilemiyor?
Harun Sönmez

Çevrimdışı Hakan Yilmazkurt

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #361 : Ocak 30, 2018, 10:28:03 »
Bir Probowl bu kadar mi iplenmez :) bir tane bile haber yok sitede.
Nerede yapildigini bile takip etmedim Hawaii'de miydi acaba?
Toptan kaldirsalar daha mi iyi bu organizasyonu ne dersiniz bu konuda?

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #362 : Ocak 30, 2018, 16:26:26 »
Selamlar,

bir sosyal grupta dunyadaki gereksiz seyler olarak ekteki resim vardi :)

Ama benim icin Pro bowl'un anlami gercekten cok buyuk!

Eger Pro bowl olmasaydi Super bowl icin bu bir hafta dinlenme imkani bulamayabilirdik! :)

not: Ne kadar kucultuysem de (15 kb) resimi eklemek istemedi site! artik hayal gucunuze birakiyorum!
Baris Ekim

Çevrimdışı emrkse1

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #363 : Ocak 30, 2018, 18:40:44 »
Selamlar;

Geçen sene hilmi super bowl öncesi yazı yazmıştı. Yazıda  “NFL tarihinde playoff’ta maç kaybedip Super Bowl kazanabilmiş bir takım henüz yok.” gibi bir ifade vardı :)) bu sene de böyle bir yazı gelecek mi. Ben şahsen bir madde ile katkıda bulunmak isterim;

-play off da evinde arka arkaya 2 maç kazanan takım super bowl’a çıkıyor :))

Neyse aslında sormak istediğim başka sorular var ama offseason’a erteliyorum. Herkese iyi seyirler şimdiden super bowl için.
Emre Erköse

Çevrimdışı HereWeGo

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #364 : Ocak 30, 2018, 23:54:27 »
Coktandir yazmiyordum sakatlik vesaire sebebiyle bir doktureyim suraya.

Oncelikle Kaan'in performansinda gozle gorulur bir dusus var. LA'deyken gunduz gozu ile cok az hata yapiyordun isimler, olaylar ile alakali. Bu aralar yogunluktan heralde baya kacirdigin oluyor. Belki Hilmi hocam gece podcastinde ayik olmanin sirrini verir. Bir kac duzeltme.

1- Garrapolo 2. tur secimi.
2- Yillarin liberal Minnesotasi'ni teksas gibi red neck diyari yaptiniz. Minneapolis'tekiler agladi valla. Sanirim Missouri ile karistirdin midwestte ama orasi da kirmizi olsa da cok kirmizi degil. Hani hicbiri bi Mississippi ya da Alabama degil zaten.
3- Jason White kimdir?
4- James Harrison SuperBowl MVP'si olmadi bir de. Orada MVP Santonio Holmes'tu. Harrison 2007 senesinde defensive player of the year secilmisti sadece.

Bir de su Patriots kollanma konusunda cok politically correct olmayalim ya konusun icinizden ne geciyorsa. Bir de birisi profootball focustan inceleyip istatistik cikarmis. Son 10 macta hangi takimlar kac kere mac boyunca toplamda 10 yard'in uzerinde ceza almislar diye bakilmis. Birinci sirada tabi ki Patriots var. Son 10 macinda sadece 2 kere toplam bir mac boyu 10 yard'in uzerinde ceza almislar. Ikinci siradaki takim ise 5. Cogu takim ise 10. Simdi gostere gostere tabi ki yapilmaz ama oturdum izledim Cam Flemmings ve Solder'a baktim. Adamlar o kadar cok boyundan aliyor ki OLB'leri baska takim olsa 100 kere flag atilmisti.

Bir de Steelers yenilgisi tabi ki koydu ama yazmamam sakatlik kaynakli. Bir de isabet oldu tabi, Jags ya da Patriots guzellemesi yazacak halimiz yok heralde.

Bir de su QB degerlendirmesinde ikiye ayirip kosu calisirken ve calismazken seklinde ayirmak lazim. ilk devredeki scripted oyunlarda ve kosu oyunu islerken play-action vesairede bortles bile kral oluyor. Ama ne zaman dropback yapmak zorunlu olsa, ya da tahmin edilir "down and distance" durumunda kaldin mi orada cikiyorsun ortaya. Bortles Pats macinin ikinci devresinde dropback qb olmadigini gosterdi. Ayni sekilde Keenum'da Eagles macinin cogunda. Korkum bu hafta Foles'a da ayni durum olmasi.

« Son Düzenleme: Ocak 31, 2018, 20:29:17 Gönderen: HereWeGo »
Cihan Kaya

I do this for Aiur...

Çevrimdışı HereWeGo

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #365 : Şubat 01, 2018, 08:05:43 »
Obur tarafa biraz sert yazmisim galiba ama bunu yaptiginiz ise saygisizlik olarak gormeyin lutfen. Sadece elestiri.

Su kac sampiyonluk falan olayinda bakarken aslinda daha cok salary cap sonrasina bakmak lazim bence ki bu da 1994 oluyor. O yuzden Patriots kesinlikle en basarili takim. Sonrasinda da bakarsak sanki hep ayni takimlari goruyoruz. Yani aslinda henuz pek cok takim bu salary cap sonrasi dogru formulu cozmus durumda degil. Free Agency, draft and develop, ya da Patriots usulu baska takimlarin ise yaramaz yuksek tur picklerini alip adam etme gibi methodlar denenmis ama hicbiri kursun gecirmez degil sonucta.

Bir de su Alex Smith, Cousins vesaire konusunda bir kac bilgi vereyim belki is gorur. Bu sene Cousins'i degerlendirmek icin hic uygun bir sene degil bence. Sakatliklar dicem, Kaan direk "her takimin basina sakatlik geliyor" diyecek ki hakli. Ama Cousins bu sene 36 evet 36 tane farkli ofansif line kombinasyonu ile oynadi sakatliklar yuzunden. Tama 7 tanesi ekstra lineman olanlardan o yuzden bu sayi yine 29 oluyor. Sadece 1 starter oyuncusu 16 maca basladi o da sag tackle morgan moses. Ki takimin baya parasi ofansif line'a gomulu sakatliklar agir vurdu. Pryor denmiste adam iyi bir WR olmadigini gosterdi. Muhtesem atlet ama rota kosmak, separation falan hak getire. Yine next gen statsa gore kazandigi rota sayisi sezon boyunca 13. Yine fantazi bazli bir perine iyidir denmis ama perine thompson ve kelley saglikli iken oynatilmaya calisildi ama fumble problemi goz onune cikti. Thompson takimin leading receiver'i konumunda iken ACL gitti vs vs. Neyse bunlar bahane. Simdi ilginc bir calisma buldum ve sizle paylasmak istedim. Daniel Jeremiah, bir Browns reporter'inin calismasinda alintilamis ben sadece istatistikleri vericem.
Son uc sezon icin
                                  Cousins             Stafford
Oynanan mac               48                       48
Galibiyet                     24-23-1                25-23
Yard                             13176                 13035
TD                                81                       85
completion %               67                       66.1
Int                                36                        33
Yas                              30                        30

Stafford 62 pas fazla atmis cousins'tan. Ha ikisininde bir playoff maci var ikiside yenilmis. Simdi Stafford 135 milyon aliyor kimse bu kadar laf etmiyor ama cousins denince ama. Amasi yok pek adam istatistigi ortaya koymus ve bu parayi orada ya da burada alacak.

Son olarak Brady ve Patriots ile ilgili bir sey daha eklemek istiyorum. Ben kesinlikle hakemlerin bir yerden emir alip boyle davrandiklarini asla dusunmuyorum. Belki ilgilerini Brady'e yapilan faullere (alcak vuruslar, facemask) yonlendirdikleri icin, linedaki holdlari cok gormuyorlar. Ama benim sikintili gordugum seyler tartismali olaylarda (Jesse James, Kelvin Benjamin, Austin Sefarian Jenkins durumlari) Al Riverrun'in (NY ofisindeki amca) kararlari genelde Pats yonune degistirmesi. Kural vesaire oyle denebilir ama ben bunlarin cogunda sahada verilen karari degistirecek yeterlilikte bir delil gormedim ki izleyicilerde benimle ayni dusunuyordur. Bir de bence NFL'in en buyuk hatasi Gronk'un body slam'ine sadece 1 mac ceza vermesi oldu. Futbol ile alakasi olmayan hareketine dort mac bile verse yeri. Duduk calmis artik oyun bitmis. Karsindaki oyuncu sana bir mudahale etmiyor. Gorduk onun disinda bir mac ceza verilen olaylari, sizce hepsi bir mi? Bir de Scott Zolak gibi Patriots'in official medya calisanlari var. Adam radyoda Gronk'un hareketine "good for you" diyor. Nasil bir amatorluktur bu? 

« Son Düzenleme: Şubat 01, 2018, 08:26:33 Gönderen: HereWeGo »
Cihan Kaya

I do this for Aiur...

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emrkse1

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #367 : Şubat 07, 2018, 10:01:14 »
Merhabalar;

-eyy brady efendi sen sezon başı madden laneti ile dalga geçip, ayna kırıp artislenmiştin. İşte böyle süper bowl rekoru kırdığın maçtan boynun bükük ayrılırsın. Çok güzel maç oldu cidden, maç boyu eagles önde götürse de hep kafalarda bu patriots ne yapar eder yakalar bunları şüphesiyle izledik maçı. Nitekim bir patriots klasiği olarak son çeyrek öne de geçtiler ama eagles;  falcons, jaguars ve stellers gibi takımların hatasına düşmedi ve oldukça temkinli ve sakin şekilde oyunlarını sürdürüp tam 7,30 dakikalık bir drive sonrası td’yi buldular. Sonrasında gelen fumble adeta fişi çeken hamle oldu. Her ne kadar patriots 1 dakika kala td ve 2 point ile maçı uzatmaya götürecek şansı yakalasa da, mola hakkı olmadığından işi biraz mucizelere kalmıştı. Yine de hail mary denemesi ile son saniyeye kadar heyecan dolu bir maç oldu. Eagles gibi köklü bir takımın ilk süper bowl şampiyonluğuna tanık olmak büyük keyif oldu. Patriots’ın kaybetmesini görmek ise ondan da büyük keyif oldu : ))

-nick foles’un durumu ne olacak. Süper bowl mvp’si olan adamı yedek çıkartamazsın, carson wentz de takımın geleceği bu kadar kolay harcamak olmaz. Muhtemelen foles, garappolo gibi iyi draft pick karşılığı takas olacak. Denver’a yakışır diye düşünüyorum ama öte yandan acaba bu performans one hit wonder mı diye de aklıma takılıyor. Hani belki starter qb olsaydı bu noktaya gelemeyecekti. Sanki yedek olması hem kendi hem takım için bu süre zarfından bir avantaj oldu. Siz ne düşünüyorsunuz.

-son olarak reklamları izleme fırsatınız oldu mu? İzlediyseniz şayet Eli manning ve odell beckham’ın reklamı için düşünceniz nedir:)) giants’ın geçen sezonuna bir gönderme mi içeriyordu, cidden çok absürt bir reklamdı.
Emre Erköse

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #368 : Şubat 08, 2018, 09:56:43 »
Yorumlarinizi dinledim, gece gercekten superdi. Merak etmissiniz madem; ekran 100m2 ve katilimci sayisi 400 civariydi.
Seneye sizi de bekleriz, yalniz Superbowl gecesi icin degil burada kalacaginiz sure boyunca kendi adima her konuda yardimci olurum. :)

https://www.youtube.com/watch?v=E-lHdUIodkg

Sorum siz Buffalo Bills gm'i olsaniz qb pozisyonuna (Tyrod'la artik devam etmeyeceklerini dusunuyorum) Nick Foles veya Kirk Cousins'i mi dusunurdunuz
yoksa ilk uc siradan biri icin pazarlik yapip gelecek vaad eden bir qb mi secerdiniz?

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #369 : Şubat 09, 2018, 15:21:18 »
Selamlar,

Hakan superdi deyip gecmis ama organizasyonda bazi aksakliklar vardi, ozellikle girisde sanirim kendisi 1.5 saat bekledi yani normalde 22.30 da baslayacak partinin girisi 00.00 da baslamis, ben baya bir gec kaldim gece 1 i biraz geciyordu geldigimde ona ragmen yaklasik 45 dakika ben de kayit icin bekledim sirada! Partiye neden gec kaldigima gelince o gun icin yaptigim programi hava kosullari, saat 5 de baslayacak antramanin bizden onceki futbol turnuvasinin uzayarak bizim antramanin 1.5 saat gec baslayip-bitmesi ve munasebetsiz bir musterinin acil malzeme ihtiyacindan dolayi beni pazar aksami depoya suruklemesi oldu (programin icinde antarmandan sonraki 1-1,5 saat uykunun yok olmasi cabasi!) Moskova'da soylenilene gore son 100 yilin en fazla kari yagmis! 2-3 gun surekli yagdi! ana yollari ancak temizleyebiliyorlardi, ara yollarda 3 kez araba takildi (4 ceker!) kurekle karlari temizleyerek cikardim!

Partiye giris 3000 ruble (yaklasik 50 $) kolumuza mavi bileklik takiyorlar ve iceride restorandan siparis ettigimiz yiyecekleri parti sonunda bileklikler 1000 ruble olarak odeyebiliyorduk ancak bir aksaklik da mutfagin siparislere yetisememesi oldu! "siparis vermek istiyorum" lafina garsondan "siparis alamiyoruz mutfak mesgul" cevabi aliyorduk, buyuk israrlala bir siparis verdim ona da benim siparis yerine garson ne bulduysam getirdim siparisi alabildik (buna da sukur cunku diger arkadaslar(Hakanin ben gelene kadar muhabbete girdigi arkadaslar bir tanesi organizasyonun 2. adamiydi yanlis anlamadiysam Hakan daha iyi bilir)  harikasin son siparisi sen vermissin mutfagi kapatmislar diyerek beni tebrik ettiler :)!) sonucta 5 kisi olarak 1700 rublelik hesabi 2 bileklikle odedik! ama en azindan limitsiz birada bir sikinti yoktu :)

bu iki aksaklik disinda parti gercekten superdi! mac baslayana kadar rock grubu canli caldi soyledi, icerde ortam cok iyidi Patriots taraftari yaklasik 50-70 kisi vardi onun disinda tum takimlarin tisort veya formalariyla olan(evet browns da vardi!) insanlar Eagles'i tutuyor ve karsilikli tezahuratlar yapiliyordu! ben Tom Brady formami giymis birisi olarak Eagles'in sayilarina sevinince biraz garip hissetim ve biraz formayi giydigime pisman oldum ama o formayi da baska ne zaman giyecegim degil mi!

Organizasyonun sahibine Lakimi (size ses kayiti gonderen podcastci) sorduk, Londradan gelmemis Braddi sanirim digerinin partide oldugunu soyledi ancak sonradan gargaraya geldi unuttuk onu aramayi! Packers taraftari patriotsdan sonra en fazlaydi diye dusunuyorum, zaten 1 hafta once de Brad ve setesi Pakersa ozel podcast cekmislerdi, superbowl sonrasi Lakimle cektikleri podcastde ogrendimki Packers formasiyla olan bir grup onlarmis!

Bu arada diger sehirlerden gelen ve otobus, tren, ucak vs biletini gosteren kisiler icin partiye giris 1000 ruble idi (yaklasik 17 $)  ancak on larin bileklikleri farkli renkte olup 1000 ruble yerine gecmiyordu!

Ekran cok iyiydi, reklamlari da seyrettik ancak reklam baslayinca millet biraz daha fazla konusup gurultu oldugundan ben cok da birsey anlamadim! Rusca anlatim yoktu ancak daha sonra internete banttan rusca anlatimli maci koydular. Devre arasinda cekilis oldu sanirim 2-3 tane mac topu hediye ettiler, 20-30 tane canta, arka kosede Patriots tisortlerinden dagitilcagini ilan ettiler, ben giittigimde falcons tisortu kalmis ondan aldik ( gecen seneden kalma herhalde :))

Bu arada moskovada 3 adet superbowl parti vardi ve duydugum kadariyla 7-8 adet restoran barda superbowlu yayinliyorlardi, bazi diger sehirlerde de gene superbowl olusumlari varmis!

Simdilik aklimda kalanlar bunlar.
Baris Ekim

Çevrimdışı HereWeGo

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #370 : Şubat 13, 2018, 06:34:47 »
heralde podcast'in altina benim kadar elestiri yapan yoktur ama isi sayginin disina cikarmamak lazim. su sitede yazi yazaninda, podcast cekeninde konu ne olursa olsun emegine saygi gostermek lazim. Hic kimse nfl tarihcisi ya da bir takimin beat-writer'i degil sonucta. Okumak, arastirmak, yazmak ya da konusmak azim isi. O yuzden elestirirken daha yapici ve gercekler uzerinden yaparsak daha iyi olacagina inaniyorum. Saygilar.

Artik offseason'da oldugumuza gore size offseason sorulari.
1-) En sevdiginiz 3 a football life bolumu.
2-) Dan Marino'nun kariyeri mi yoksa Eli Manning mi?
3-) Bir de bu soruyu donemsel olarak soracagim. Bu ilki olsun. AFC ve NFC'den bu sene playoff yapmis ve seneye playoff yapamicak bir takim (Bills demeyin hottake olsun azcik) Bir de bu sene yapamayan ama seneye yapar diyeceginiz iki takim.
Cihan Kaya

I do this for Aiur...

Çevrimdışı mightend

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #371 : Şubat 14, 2018, 16:18:39 »
Tekrardan selamlar,

oncelikle bir yanlis bilgiyi duzelteyim, partiye diger sehirlerden gelenlerin bileklikleri de 1000 ruble olarak geciyormus, bizim takimdan bir cakal 800 rubleye baska bir sehirden bilet almis ve sonucta 3000 yerine 1800 rubleye gelmis, Hakancim seneye dusunmek lazim  >:D

Kaan keske super bowl'dan once soyleseydi canli baglanti olayini, guzel olurdu, seneye gelirseniz cok seviniriz, sonucta simdilik 2 kapiniz da var burada!

Soruma gelince, Super bowl heyecani macin yakin gecmesi ile cok zevk aldik ama her iki takiminda defanslari acisindan felaket bir mac olmakla beraber punterlara dahi ihtiyac almamasi sudur budur... macin seviyesi biraz dusuk muydu?

Bir de Wentz evet super bir sezon gecirdi ama hic play-off tecrubesi yok! obur tarafta super bowlu resmen Brady'nin elinden almis bir qb var, hangisi daha degerli!

Sevgiler&Saygilar
Baris Ekim

Çevrimdışı Gacemer

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #372 : Şubat 19, 2018, 17:13:06 »
-Şu Rusya'da Super Bowl izlemeye gitme konusunda Kaan "aslında iş olmasa gidilir" dediğinde Hilmi "iş olmasa gidilir tabi" deyince bir gülme geldi nedense  ;D

Geçen hafta, bunlar ölü sezon konuları arkadaşlar, daha ilerki günlerde konuşalım diye yorumlara çok vurdunuz, şimdi hiç yazan olmamış. Mutlu musunuz?  ;D

Yandaki linkte Tom Brady'nin oyunları kodladıkları kol bandının resmi var. https://goo.gl/images/oqYVDh Haydi diyelim Brady ve diğer tüm QB'ler çok zeki ve hem bu kodların ne anlama geldiğini biliyor hem de bunları takımdaki herkesin anlayacağı gibi bağırıyor. Takımdaki en "Mal" adam bile bunu nasıl aklında tutuyor? Sezon ortasında free transferden gelen bir adamın bunları ezberlemesi falan büyük iş hakikaten. Hele ki de orta okuldan bu yana kafasına bu kadar darbe alan bir adamlar topluluğundan bahsederken. Basketbol için mesela, Bogdan Bogdanovic'in bir röportajında Obradovic'in setlerini ezberleyebilmek için antrenmanda defalarca kez tekrar ettiklerini. Bunun yetmediğini ve sürekli birbirlerini setlerin ismini refere ederek test ettiklerini, hatta Obradovic'in bazen gecenin bir vaktinde telefon açıp "Bogdan, sarı 33 setinde sen dip çizgiye koşarken Udoh perdeyi kime koyar?" diye tuzak sorular sorduğunu (o sette perdeyi koyanın Udoh olmadığı için) söylemişti. Şimdi NFL oyuncularının basketbolcular kadar çok antrenman yapma gibi bir şanslarının da olmadığı düşünülürse bu pratik nasıl kazanılıyor? Böyle Obradovic gibi psikopat soru sorma yöntemi gibi çalışma metotları var mı?

Buna bağlı olarak 2. soru, hatırladığınız kadarıyla QB'nin verdiği taktiği anlamayarak, ya da yanlış anlayarak herkes hanyaya giderken bariz bir şekilde Konya'ya giden oyuncu örnekleri var mı?
Bir Alex Smith değilim...49'ers.

Önder.

Çevrimdışı Gacemer

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #373 : Şubat 20, 2018, 17:24:07 »
NFLTR anırs 2017 yapar mısınız? MVP, koç, hücum oyuncusu, savunma oyuncusu, çaylak, geri dönüş yapan oyuncu, sürpriz (skor, oyuncu, takım açısından), şaşırtmayanı?

Ya da size göre yılın savunma ve hücum 11'leri?

Artık hangisi daha kolayınıza gelirse.

Bir Alex Smith değilim...49'ers.

Önder.

• Franchise Player
  • keep BILLeving!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #374 : Şubat 23, 2018, 09:50:18 »
Yeni sezon oncesi hemen her franchise icin takimdan kesilecek bir kisi tahmini, yorumlariniza acik:

1. Arizona Cardinals - rb Adrian Peterson
2. Atlanta Falcons - qb Matt Schaub
3. Baltimore Ravens - wr Jeremy Maclin
4. Buffalo Bills - qb Tyrod Taylor
5. Carolina Panthers - rb Jonathan Stewart
6. Chicago Bears - qb Mike Glennon
7. Cincinnati Bengals - cb Adam Jones
8. Dallas Cowboys - wr Dez Bryant
9. Denver Broncos - cb Aqib Talib
10. Detroit Lions - te Eric Ebron
11. Green Bay Packers - wr Jordy Nelson
12. Kansas City Chiefs - olb Tamba Hali