Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üyelerimizin imza bölümüne isim ve soyadlarını varsa oynadığı takımı yazmalarını önemle rica ederiz...
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Türkiyede Futbol Nasıl Gelişir?  (Okunma sayısı 67788 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burak korkmaz

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
Ynt: Türkiyede Futbol Nasıl Gelişir?
« Yanıtla #420 : Eylül 01, 2012, 16:35:50 »
Bence yerel liglerin oluşturduğu daha büyük bir organize yapıda ligler olmalı ki bu konudaki fikrimi hepiniz biliyorsunuz. Bunun dışında bazı yeni kentlerde futbol başlatılmalı en önemlileri; Samsun, Kayseri, Adana ve Gaziantep'te takımlar kurulmalı. Buralara öncüler yollamalıyız. Bu kentler sporun gelişimi  ve yayılımı için bence çok önemli kentler.Ayrıca bence yakın coğrafyalardaki yerlerde maçlar yaparak dikkat çekmeliyiz mesela Bulgaristan veya Batı Trakya, Gürcistan, Azerbaycan. Buralarda ya yerel takımlarla maç yapmalıyız yada resmi maçlarımızdan bazılarını yönetimin desteği ile bazı takımlarımız bu ülkelerde yapmalı. Yerel basın olduğu kadar ulusal basınında ilgisini çekmesinin dışında komşu ülkelerde oluşacak güçlü yaygın bir futbol hareketinden en çok Türkiye yararlanır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
  • Extrayı vermiyoruz beyler!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #421 : Eylül 01, 2012, 18:03:44 »
Burak, aç parantez, Gürcistan'da çatır çatır rugby oynanıyor. Batum-Tiflis maçını izledim. bir abiler var, 22'sini bana verin 1 yıl eğiteyim; Türkiye Amerikan Futbolu Ligi'ni darmaduman ederim...  ;)

Çevrimdışı burak korkmaz

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #422 : Eylül 01, 2012, 19:40:47 »
biliyorum arkadaşım oynuyor orada takım arkadaşları ile tanıstırdı.

Çevrimdışı Alper Gerdaneri

• Site Yazarı
  • Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #423 : Eylül 01, 2012, 19:56:09 »

Gürcistan'da gelişir tabii ... Gürcistan, IRB nin (International Rugby Board) en önemli projelerinden birisidir. Hatirladigim kadarı ile Gürcistan IRB den yıllık 2 milyon Euro para alıyor. Siz federasyonun ismi boşunamı "Türkiye Rugby Federasyonu" oldu zannediyorsunuz ?

Çevrimdışı Erdener

• Key Player
  • **
  • TBSF İstanbul Bölgesi Hakemi 2005 - ....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #424 : Eylül 02, 2012, 02:16:33 »
"Türkiye'de futbol nasıl gelişir" başlığını her gördüğüm de içimden "gelişmez" diye espri yapmak geliyor. Sonra bakıyorum espri de değil pek, komik olmadığından da değil fazlasıyla gerçek olduğundan sanırım..

Çevrimdışı FatihGurkan

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: Yeditepe Eagles
« Yanıtla #425 : Eylül 29, 2012, 16:57:54 »
Takımlarin deplasmana gitme sıkıntıları cok fazla ve bu konuda federasyon takımları malesef desteklemiyor. 2. lig i 2 grup halinde oynatmak yerine tek grup olmasi her takımın deplasman maçlarına gidebiliyor olması takımların kendilerini geliştirmek için en önemli unsurlardan biri olabilicegini düşünüyorum.  senede 3 maç 4 maç yapmak hadi buna 2 tanede hazırlık maçı ekledik  5-6 maç sizleri tatmin ediyor mu ? 9 ay haftada 2-3 antrenman yapıp 5-6 maç oynamak üzücü baya.

Çevrimdışı Musty

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: Mersin Mustangs
« Yanıtla #426 : Ekim 12, 2012, 03:52:36 »
.  senede 3 maç 4 maç yapmak hadi buna 2 tanede hazırlık maçı ekledik  5-6 maç sizleri tatmin ediyor mu ? 9 ay haftada 2-3 antrenman yapıp 5-6 maç oynamak üzücü baya.

kesinlikle buna katılıyorum  yani öncelikle bir sistem geliştirilmeli ve oturtulmalı daha sonrada bi en tabana yayılmalı...mesela soccer yani bildiğimiz futbol nasıl gelişti yada nasıl ilerleyerek ilgi odagı haline geliyor her geçen gün tabi kide göz onunda olarak televizyonda gazetelerde her yerde göz önünde ve insanlar merak edip bi şekilde çocuklarını yönlendiriyor ve okullarda hatta mahallelerde baslıyorlar sporu yapmaya...Eğer bizde bu sporun gelişmesini istiyorsak Federasyonun birşey yapması gereklidir diye düşünüyor yani tek basına değil ortaklaşa birşey mesela milli eğitim bakanlıgı ile bir görüşme saglanarak masaya oturulabilir yada il gençlik spor müdürlükleri ile ... ve bizim milletimizde genel olarak bu spor AMERİKANA FUTBOLU dendiğinde bi milliyetçiliğe kayıyor yani demek istediğim o ki korumalı futbol adı da dillere kulaklara yapıştırılmalır diye düşünüyorum saygılarla
« Son Düzenleme: Ekim 12, 2012, 13:24:09 Gönderen: major »

Mersin Mustangs #37-Kasap
Mustafa YILDIZ

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #427 : Ekim 12, 2012, 19:08:34 »
kesinlikle buna katılıyorum  yani öncelikle bir sistem geliştirilmeli ve oturtulmalı daha sonrada bi en tabana yayılmalı...mesela soccer yani bildiğimiz futbol nasıl gelişti yada nasıl ilerleyerek ilgi odagı haline geliyor her geçen gün tabi kide göz onunda olarak televizyonda gazetelerde her yerde göz önünde ve insanlar merak edip bi şekilde çocuklarını yönlendiriyor ve okullarda hatta mahallelerde baslıyorlar sporu yapmaya...Eğer bizde bu sporun gelişmesini istiyorsak Federasyonun birşey yapması gereklidir diye düşünüyor yani tek basına değil ortaklaşa birşey mesela milli eğitim bakanlıgı ile bir görüşme saglanarak masaya oturulabilir yada il gençlik spor müdürlükleri ile ... ve bizim milletimizde genel olarak bu spor AMERİKANA FUTBOLU dendiğinde bi milliyetçiliğe kayıyor yani demek istediğim o ki korumalı futbol adı da dillere kulaklara yapıştırılmalır diye düşünüyorum saygılarla

Kaç sene önceki muhabbet tekrar başlıyor sanırım isim konusunda. Bütün dünyada Amerikan futbolu olarak bilinen sporun bizdeki resmi ismi korumalı futbol. İsim değişti ilgi arttı mı? Hayır. Korumalı basketbol desek belki artar..
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı Musty

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: Mersin Mustangs
« Yanıtla #428 : Ekim 14, 2012, 16:05:26 »
Kaç sene önceki muhabbet tekrar başlıyor sanırım isim konusunda. Bütün dünyada Amerikan futbolu olarak bilinen sporun bizdeki resmi ismi korumalı futbol. İsim değişti ilgi arttı mı? Hayır. Korumalı basketbol desek belki artar..

benim demek istediğim şey isimin değiştirilmesi değil hani bu korumalı futbol isminin herkes taraafından aşina hale gelmesi yada tam tersi amerikaan futbolunu milletçilikten uzaklaştırmalı insanlar yoksa bu spor türkiye de bu şekilde bi geri iki ileri şeklinde gider
« Son Düzenleme: Ekim 15, 2012, 03:07:05 Gönderen: major »

Mersin Mustangs #37-Kasap
Mustafa YILDIZ

Çevrimdışı burak korkmaz

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #429 : Kasım 27, 2012, 10:31:05 »
Herşey çok güzel olacak. :)))))

Çevrimdışı ike

• Aykut Bilir
  • Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #430 : Kasım 27, 2012, 11:16:56 »
Gelişmez rahat olun şimdi haline şükredin :)
Retired Player, Retired Referee etc.

Çevrimdışı safety #47

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #431 : Kasım 28, 2012, 00:53:24 »
isim önemli. spor genel müdürünün "amerikan sporu" diye adlandırdığı bir sporun gelişmesi zor. ayrıca buna ek olarak bir araştırma yapmadım ama zamanında futbolun 60 lı yıllardan sonra gelişmesine ne gibi faktörler yardımcı oldu bunun araştırılıp uygulanması için örgütlenme gerekli olabilir

Çevrimdışı Barbaros

• Rookie
  • *
  • Sınırlarını kendin belirleyeceksin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #432 : Kasım 28, 2012, 22:22:22 »
Yeminle son cumleye yas ile guldum...
Simdi oncelikle Besiktas Amerikan Futbolu acsa bunu FB-GS-TS-Ankaraspor gibi kulupler takip etse TAFL ligi cok iyi olur ilgi artar hemde nasil artar fantastik bir bicimde basta bizim millet sertligi seven bir millet Lig TV gibi bir kanal acilir mac ozetlri BJK-FB veya FB-GS derbisi diye promosyonlar yapsalar a bak GS Fatih Terim maca katilsa diger tarafta Ilhan Mansiz katilsa sonra Aziz yildirim falan filan derken bu spor ilerler ama Avruapda ilerlemesi icin ise Real Madrid Sube acsin tamamdir bu is

Çevrimdışı burak korkmaz

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #433 : Kasım 28, 2012, 23:12:43 »
konu cozulmus adam burada iste...

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #434 : Kasım 28, 2012, 23:45:06 »
Demek ki yeni gelen herkesin aklında bu var, bunu söyleyip kaçıyorlar :)

Barbaros alınma senden önce bin kişi bunu söyledi forumda ondan diyoruz.. Diğer başlıklara da bakıp önceki mesajları okumanda fayda var..

Üç büyükler dışında:

Yüzyılın geyiklerinden biri de budur. 2-3 senede bir belirir ve gider. diğer klasikler:
- Ponpon kızlar olsa ehü ehü (Sanki sana geliyorlar...)
- Sponsor bulunması lazım (Ara ara bulanlar oluyor ama spor pahalı, seyirci az.)
- Amerika'da spor bursu alır mıyım? (Kaç kilosun, boyun kaç, ne kadar hızlı koşuyorsun?)
- Lise takımları olmalı (Evet. Kur.)
- Kız takımları kuralım ehü ehü (Kuruldu... da sana kurulmadı)
- Benim XTV'de tanıdıklarım var (Selam söyle)
- Amerika'dan bilmemkimle e-mailleştim (Çerçevelet duvarına as)
- İkinci ligdeyiz ama X mevkimizdeki oyuncu Türkiye'nin en iyisi (Bu seneki 1. lig finali'ni seyrettin mi?)

Sonuçta, 3 büyükler uzak dursa keşke. Cüzzi bir paraya bir branş daha ekleyip gazetelere çıkmak isteyen ilk başkan kurar takımı rahatlıkla. Kazanmak için bastırır da parayı. O da iyi, güzel koçlar, oyuncularla tanışırız. Ama tribüne o şerefsiz it sürüleri doluşup da benim kızlarımı getirmemi engelleyecekse başlarım üçüne de büyüğüne de...
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2012, 23:45:31 Gönderen: major »
Kaan ÖZAYDIN

Copyright © 2006 - 2013 NFLTR
SMF 2.0.2 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.783 saniyede 26 sorgu ile oluşturulmuştur