Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üyelerimizin imza bölümüne isim ve soyadlarını varsa oynadığı takımı yazmalarını önemle rica ederiz...
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Amerikan Futboluna Başlamak İsteyenler...  (Okunma sayısı 182559 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pyroslay

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Amerikan Futboluna Başlamak İsteyenler...
« Yanıtla #495 : Eylül 19, 2018, 21:44:08 »
Merhaba arkadaşlar.Amerikan futboluna son zamanlarda merak saldım.Araştırırken de forumunuzu buldum ve hemen üyelik açıp yazmak istedim.herhangi bir forum kuralını çiğnediysem mazur görün lütfen,kounyu yanlış yere yazmış olabilirim.Bu konu hakkında çok yazan olmuş okudum hepsini ama biraz da bireysel konuşmak istedim bu konu hakkında.ben 19 yaşındayım ve Üniversiteye gidiyorum.99 doğumluyum.Üniversitem henüz başlamadı ve ders saatlerimi bilmiyorum.İstanbul Kartalda oturuyorum ve Üsküdar Üniversitesinde okuyorum.Okula gitmem zaten 2 saat sürüyor yol bayağı uzun anlayacağınız.Daha öncesinde boks yapmıştım ve basket oynamıştım.Vücut geliştirme de yapıp bıraktım bir 5 ay civarı.Genel olarak spor yapmayı seviyorum anlayacağınız.Bunun yanı sıra çoğu sporu da yaptım ve Amerikan futbolu ilgimi çekti.Daha önce anlam veremiyordum ama bir iki maç izleyip az çok gördükten sonra kurallarını,oynanış tarzını vs. dedim ki bu spor tam aradığım spor.Gücün,hızın,çevikliğin birleştiği bir spor.Araştırmalara başladım.Kendi Üniversitemde kulüp yokmuş maalesef.İstersen kurabilirsin dediler ama daha önce yapmadığım bir sporun nasıl başkanı olabilirim ki.Benim istediğim şey varsa bir üniversitemde kulüp,girip önce kuralları ve oynanışı ayrıntılı şekilde öğrenip sonra ufaktan antrenmanlarla falan oynamaya başlamaktı yani.Şunu söylemem gerekiyor ki hiçbir tecrübem yok.Daha önce elime Amerikan Futbolu topu bile almadım yani.Ders saatlerim belli olmadığı için hiçbir şey de yapamıyorum henüz maalesef.Bu sene planım sadece Üni ve fitness yapmaktı,tekrar başlayacaktım fakat sonra Amerikan Futbolunu gördüm ve ateşlendim hemen dedim ki bu sporu yapmak istiyorum.Çabuk öğrenebileceğimi ve adapte olabileceğimi düşünüyorum.Başınızı ağrıttım biraz kusura bakmayın şimdi asıl sorumu soruyorum :D ; Üniversiteme yakın bir kulüp arıyorum,beni yetiştirmenizi istiyorum.Bu sporu yapmak istiyorum ve istikarlıyım.Üniversiteme yakın olursa eğer antrenmanları ekmeyeceğime emin olabilirsiniz.Yakın kulüpler var mı varsa ücretli mi(futbol ya da basketbol kursları gibi),başka ünilerin üni takımlarına girebilir miyim ? Girebiliyorsam onlar ücret talep ederler mi ? Gereksinimler nelerdir ? Ağırlık kendim mi çalışmalıyım yoksa antrenmanlarımızda ağırlık dahil mi olacak ? Hiç bilmediğim için sporu altyapıdan başlayacağım öğrenmek ve gelişmek için bu yüzden üniversiteler nasıl alıyorlar takıma onu da merak ediyorum.Herhangi bir fiziksel mülakatla alınıyorlarsa mülakattan kalabilirim belki.Bu yüzden merak ediyorum takıma girmek için mülakatla mı alıyorlar.Belki bir kulüp seni yetiştiriyordur zaten sıfırdan ama üniversite için de bu geçerli mi bunu merak ediyorum.Çok uzun bir yazı oldu.İlgi gösterip okuyanlara ve cevap verenlere şimdiden çok teşekkürler.Yaşım 19,Boyum 1.78,Kilom 76

Çevrimdışı Retrobroo

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Amerikan Futboluna Başlamak İsteyenler...
« Yanıtla #496 : Kasım 03, 2018, 03:47:10 »
Öncelikle herkese merhaba amerikan futboluna başlama gibi bir hevesim var ama bir kaç yere baktım 19 yaş altı başvuruları var istanbulda yaşıyorum dürüst olmak gerekirse amerikan futbolunu fazla bilmem ama üstesinden gelebilirim diye umuyorum geçmişimde futbol yüzme gibi sporlar yaptım bana yardımcı olabilecek biri varmı ?

Copyright © 2006 - 2018 NFLTR™
SMF 2.0.2 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.162 saniyede 32 sorgu ile oluşturulmuştur