Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Forum Hakkında Soru-Sorunlarınız için:
http://www.nfltr.com/forum/index.php?topic=53.0
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Amerikan Futbolu Filmleri  (Okunma sayısı 60793 defa)

Amerikan futbolunu konu alan filmlerden en cok hangisini seviyorsunuz?

Rudy (1993)
6 (3.4%)
Any Given Sunday (1999)
55 (31.6%)
Remember The Titans (2000)
51 (29.3%)
The Replacements (2000)
5 (2.9%)
Friday Night Lights (2004)
23 (13.2%)
The Longest Yard (2005)
21 (12.1%)
Gridiron Gang (2006)
5 (2.9%)
We Are Marshall (2006)
6 (3.4%)
Brian's Song
2 (1.1%)

Toplam Oy Verenler: 168

Gönderen Konu: Amerikan Futbolu Filmleri  (Okunma sayısı 60793 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrkse1

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Amerikan Futbolu Filmleri
« Yanıtla #90 : Şubat 10, 2017, 11:16:08 »

bu filmi seyreden var mı. yeni izleme fırsatı buldum. 2000'li yıllarda intihar veya başka sağlık sebeplerinden genç yaşta ölen bazı eski nfl oyuncuları üzerinde araştırma yapan bir doktoru anlatıyor. araştırmaları sonucunda uzun süreli kafa darbesi alan oyuncuların ileriki yıllarda çok ciddi beyin hasarına uğradığı bulgularına rastlıyor. bu süreç boyunca nfl yönetiminin doktora karşı takındığı tavrı ise son derece rahatsız edici buldum. doktorun tek derdi bu sporun kişiler üzerinde yarattığı olası tahribatın kabul edilmesi ve bu bilinçle gerekli önlemlerin alınması.

Evet bu sporu severek takip ediyoruz ancak insan sağlığını tehdit edecek durumların da sıkı bir şekilde önleminin alınıp, gerekirse kural değişikliğine gidilmesinin de şart olduğunu düşünüyorum. bu insanlar üzerinden milyar dolarlık pazar yaratıp ardından da onların yaşadığı sıkıntıları görmezden gelmek pek insanca gelmiyor.
Emre Erköse

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #91 : Şubat 10, 2017, 11:34:26 »
bu filmi seyreden var mı. yeni izleme fırsatı buldum. 2000'li yıllarda intihar veya başka sağlık sebeplerinden genç yaşta ölen bazı eski nfl oyuncuları üzerinde araştırma yapan bir doktoru anlatıyor. araştırmaları sonucunda uzun süreli kafa darbesi alan oyuncuların ileriki yıllarda çok ciddi beyin hasarına uğradığı bulgularına rastlıyor. bu süreç boyunca nfl yönetiminin doktora karşı takındığı tavrı ise son derece rahatsız edici buldum. doktorun tek derdi bu sporun kişiler üzerinde yarattığı olası tahribatın kabul edilmesi ve bu bilinçle gerekli önlemlerin alınması.

Evet bu sporu severek takip ediyoruz ancak insan sağlığını tehdit edecek durumların da sıkı bir şekilde önleminin alınıp, gerekirse kural değişikliğine gidilmesinin de şart olduğunu düşünüyorum. bu insanlar üzerinden milyar dolarlık pazar yaratıp ardından da onların yaşadığı sıkıntıları görmezden gelmek pek insanca gelmiyor.

Concussion benim son yillarda en cok beklentiyle sinemada izledigim iki filmden biri. Digeri de Star Wars Force Awakens'dı ikisinde de cok buyuk hayal kirikligina ugradim. Ellerinde her ne kadar cok muhtesem bir konu olsa da guzelce kullanamadiklari kanisindayim. Hele ki Will Smith'in karakteri Dr. Omalu'nun ozel hayatindan ask hayatina kadar her yerini incelemeleri konuyu oldukca dagitiyordu. Luke Wilson'in Roger Godell performansi da cok garipti. Yine de NFL'in ne kadar guclu bir organizasyon oldugunu, concussion olaylarinin gozumuzun onunde nasil ustunun ortuldugu anlamak icin izlenilesi bir filmdi.
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı emrkse1

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : Şubat 10, 2017, 11:51:17 »
Concussion benim son yillarda en cok beklentiyle sinemada izledigim iki filmden biri. Digeri de Star Wars Force Awakens'dı ikisinde de cok buyuk hayal kirikligina ugradim. Ellerinde her ne kadar cok muhtesem bir konu olsa da guzelce kullanamadiklari kanisindayim. Hele ki Will Smith'in karakteri Dr. Omalu'nun ozel hayatindan ask hayatina kadar her yerini incelemeleri konuyu oldukca dagitiyordu. Luke Wilson'in Roger Godell performansi da cok garipti. Yine de NFL'in ne kadar guclu bir organizasyon oldugunu, concussion olaylarinin gozumuzun onunde nasil ustunun ortuldugu anlamak icin izlenilesi bir filmdi.

Filmin anlatım şeklinden ziyade, anlattıklarına odaklandım ve film bu açıdan beni etkiledi. biraz belgesel mantığı ile izledim. Ama sinemasal açıdan daha etkileyici ve keskin bir film de ortaya çıkabilirdi. Bir zaman sonra "ne şiş yansın ne kebap moduna" da geçiyor film. Yalnız şunu da anladım ki, abd'de nlf'i eleştirmek, kilise'yi eleştirmekten çok daha zor bir iş.
Emre Erköse

Copyright © 2006 - 2018 NFLTR™
SMF 2.0.2 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.094 saniyede 35 sorgu ile oluşturulmuştur