Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Üye olmadan ve mesaj atmadan önce Forum Kurallarını okuyalım:
http://www.nfltr.com/forum/index.php?topic=54.0
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Karadeniz Teknik Üniversitesi Takım Kurma Çalışmaları  (Okunma sayısı 11195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akın.T

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba beyler, üniversitemizde neden amerikan futbolu takımı yok dedim ve bu işin içine girmeye karar verdim. Her türlü yardımınıza, bilginize ve desteğinize açığız. Üniversiteden yana sıkıntılar olacağını biliyorum, hiçbir yararlı aktiviteye veya takıma ödenek vermediklerini destek vermediklerini biliyorum. İnşallah bizde böyle bir durum olmaz diyeceğim ama, inanasım gelmiyor. Üniversiteden destek alamayacağımızı varsayalım, sponsor işi de burada biraz sıkıntı. Adamlar bilmem ne ile çalışan araba yaptı(makine müh.) ona bile destek veren olmadı koca şehirde, hatta terbiyesizlik yapıp önlerine 20 lira atan bile olmuş. Bu durumda ne yapmamız gerekiyor, işe nereden başlamamız gerekiyor tecrübesi olanlar yardım ederse seviniriz. Malum okullar tatile girdi artık, bu iş seneye kaldı ama yazın da bir şeyler yapılacaksa, yapılması gerekiyorsa haberdar olmam lazım. Eylülde okula hazırlıklı gitmemiz gerekiyor.
Bu hususta yardım etmek isteyen, gerek koç konusunda gerek malzeme konusunda her konuda bilgiye ve yardıma açığım. Özellikle işin maddi kısmında yapılacaklar önemli, ne kadar istekli olsak da bu takımı kurmak ve devam ettirmek için maneviyatın yanında önemli ölçüde maddiyat da önemli.
Şimdiden sağolun.

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
  • Extrayı vermiyoruz beyler!!!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Karadeniz Teknik Üniversitesi Takım Kurma Çalışmaları
« Yanıtla #1 : Haziran 23, 2013, 18:50:00 »
Akın, öncelikle gazanız mübarek olsun. Bir karadenizli olarak KTÜ'de neden olmadığını yıllardır merak ettim ve sordum. Orada oturan tanıdık falan yok şu anda eski oyunculardan. Artık size playbook vs. yardım edecez buradan. Bir de Erzincan'dan 3 saate kopup 1-2 idmana gelirim belki.

Eğer potansiyel oyuncularından birinin bir tanıdığın benzin istasyonu zinciri veya Forum'da 10-20 dükkanı yoksa şu anda sponsor zor. Takım kurulup ekipman alınması, deplasmana gidilmesi vs. hep para işi. Burada okulun desteği şart. Bu konuşmayı okulla daha önce yapıp başarılı olan arkadaşlar yol gösteriversin buradan. Ben Boğaziçi'nde hep sorunluydum okul ile, Gazi'de ise hiç karışmadım.

İlk ayaktan kendine kafa dengi takımın çekirdeğini oluşturacak 5-6 adamı ayarla. Bunlarla yaz ayında kendinizi bilgilendirin, top alın, oynayın kampüste. Okulun açılışında stand açma izni alın, ilk seneden sağlam adam toplamanız lazım.

Evet beyler, başka düşünceler?

Çevrimdışı okimon#99

• Site Yazarı
  • Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2013, 09:42:20 »
Hayırlı olsun öncelikle,

Bundan 2 dönem önceki Federasyon silme Karadeniz'li, hatta Trabzon'lu iş adamlarından oluşuyordu. Başkan Tuncay Bender, Asbaşkan(dı o dönem) Soner Yılmaz, Yılmaz Tekstil'in sahibi, vs vs. Tuncay Bender Kanz'ın sahibi ve eski Trabzon milletvekili, Trabzonspor'un da eski başkanı. Bence Trabzon'lu (özellikle Federasyonla ilişkili) iş adamları ve Trabzonspor kulübü ile ilişki kurarak ilerlemenizde fayda var ;)

Çevrimdışı wisslett

• Site Yazarı
  • Veteran
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Haziran 24, 2013, 13:44:55 »
1)Okuldaki S.K.S. daire başkanlığını düzenli aralıklarla trolleyin.
2)S.K.S.'den olumlu bir yanıt çıkmazsa düzenli olarak İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünü ziyaret edin.
3)Diğer okul takımlarını ve imkanlarını araştırın.
4)Bu üsttekilerin hiç biri olmazsa teker teker bu insanları kendi ilinizdeki daha yetkili abilere şikayet etmeye başlayın...
Berkan Uzun

Çevrimdışı burak korkmaz

• Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Haziran 24, 2013, 16:52:40 »
Girişim gerçek ise,bu girişime destek olmak amacı yapılacak bir ikinci el ekipman kampanyasına 1 set ekipman hediye ederim.

Çevrimdışı grgr4

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Haziran 25, 2013, 12:18:14 »
zaten deplasman sıkıntı iken bi de trabzon deplasmanı eklendiğini hayal etsenize haha..

şaka bir yana şimdiden başarılar ve kolaylıklar dilerim.. üniversite desteği olmadan bu işler çok zor, ne yapın edin üniversiteniz yanınızda olsun.. bence bu başlı başına ajandadaki birinci maddedir..
sutopu geçmişimden ve karadenizli olmamdan biliyorum, spor söz konusu ise karadenizli kavgacıdır, takıma alacağınız adamları ilk günden sıkı bir sportmenlik disiplininden geçirin ve hiç bırakmayın.. bir laf vardır: "psikolojin kaldırmıyorsa, oynama" diye.. aklınızda olsun..
ekipman playbook falan zamanla hallolur, fon oluşturmaya gerekiyorsa kendi ekipmanınızı üstlenmeye hazır olun.. ama en önemlisi tecrübeli birilerini davet edip temel bilgileri hareketleri kendiniz devam ettirebileceğiniz idmanları öğrenin ve evet bir sağlam çekirdek kadroyla uygulamaya başlayın..
yılmayın, yılmamaya planlayın kendinizi..
karadeniz'in liglerde temsil edilmemesi çok üzücü, umarım sonuna kadar gidersiniz..

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Haziran 25, 2013, 19:00:29 »
Akın, silah arkadaşlarını toplama çalışmalarına başladın mı? Yap bir A4 siyah beyaz, as panolara; kurucularını topla, kaç kişi gelirse onlarla kafa kafaya verin abi.

Çevrimdışı Akın.T

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Haziran 25, 2013, 21:18:06 »
Şimdi tatile girdiğimiz için kendi başıma araştırma yapmayı düşünüyordum çünkü topluca yapılacak bir şey yok herkes işinde gücünde, yanlış mı düşünüyorum? Yapılacak bir şey var mı yaz tatilinde?

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Haziran 26, 2013, 07:46:00 »
Yaz tatili için, ama ömür boyu da yapılması gereken: bol maç seyretmek, bol okumak, camiayla bol dirsek temasında olmak.

Çevrimdışı Ozan Yazıcı

• Administrator
  • Pro Bowler
  • finezza è per parrucchieri
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: n/a
« Yanıtla #9 : Haziran 27, 2013, 00:24:11 »
Sadece kulüp değil üniversite takımları için de geçerlidir...

"Kulüp işine de değinmişken genel olarak yazalım. Bazı arkadaşlar sponsor bulmaktan, sponsorlar desteğiyle takım kurmaktan falan bahsediyorlar. Bazılarımız lig hatta ligler için sponsor bulma derdindeyiz. Bazılarıysa sponsorlardan kendi cebimize para doldururuz korkusuyla bizim bulabileceklerimizi engelleme derdinde. Cebini dolduranları “İyi hizmet veriyorlar.” diye destekleme meyillisi bir toplumuz oysa.

Küçük şehirlerde lokal işletmelerle sponsorluklar olabilir tabi. Ardıçüstü Beldesi Devekuşu Yumurta Sarısı İşleme İşletmesi sahibi oğlunun top oynama isteğini kırmamak için Ardıçüstü Junipers takımının kuruluşuna destek olması veya beldedeki peyniraltı suyu tozu üreticisinden 3000, kendisinden 5000 derken malzeme alacak parayı denkleştirmesi mümkün. Kurulan takımın devamlılığı, oyuncu kaynağı ve sonraki yılların bütçelerini de bu adam düşünmez sanırım.

Ya da önemli bir üniversitenin takımı olmamızın hatrına, kişisel bağlantılarımızla bir kez “öpecek” ufak sponsorlar bulabiliriz. Bu da mesele değil.

Olay kurumsal, sürdürülebilir, ciddi sponsorluklara dayandığında ise işler biraz değişir. Associate of Sports Sponsorships firması bizi ele aldığında, başlangıç ve bitiş tarihleri belirsiz ligler. Oynanıp oynanmayacağı maç günü ve saatinde belli olan maçlar, param yok olsa canım feda diyen kulüpler, boş tribünler ve profesyonel gözle bakarak daha ne eksikler görebilir. Yani ligimizin bırakın sıfırı negatif bir marka değerine sahip olduğunu anlamaları çok uzun sürmez. Şirketin yabancı ortağı bize “Footballers you Underestimated the Capacity of our Kids. You Owe Us some more Respect.” Gibi şeyler yazan bir zarf gönderir ancak. Zarfın üzerinde büyük haflerle şirketin kısaltması falan vardır. E adamlar kurumsal. Mektubun devamında  bizden maçların yaratamayacağı reklam etkisini başka mercilerde kullanabilme gücü isteyebilir mesela. Bunu da aman ha vermeyiz. Onlara üç liraya verdiğimiz reklam hakkı 20 yıldır bulamadığımız ama bu adamlar alır almaz bulacağımız beş liralık potansiyel sponsorumuzu engellemesin diye. Yeri gelmişken olası sponsorluk görüşmelerinizde karşınızdaki adam size “Neden size sponsor olayım?” diye sorduğunda sakın “Vergiden düşebilirsiniz.” demeyin. Kimse ağzıyla gülmez buna."

Yazının tamamı: http://www.nfltr.com/tr/index.php?option=com_content&view=article&id=2163:tafl-takmlar-maclar-falan&catid=44:tafl&Itemid=144

Ciddi çalışıp gerçekten sponsor bulabilenlere de tebrikler...
AFAD

Çevrimdışı KAAN #31

• İZMİR EFELERİ
  • Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: İZMİR EFELERİ
« Yanıtla #10 : Haziran 27, 2013, 14:19:53 »
Akın kardeşim öncelikle merhaba,

Bir karadeniz çocuğu olarak ben de KTÜ'de amerikan futbolu takımı olmamasına hep üzülmüşümdür. Şuan 9Eylül Efeleri'nde forma giyiyorum ve biz de bu takımı kurarken aynı sorunlarla karşı karşıyaydık. Size az da olsa yol gösterici olabilmek için takımımızı nasıl kurduğumuzdan bahsedicem.
  Başlangıçta okulumuz hiçbir şekilde destek vermedi, zaten sponsor bulmak çok çok zor. Öncelikle kararlı 5-6 arkadaş toplandık. İlk iş olarak bize destek olucak bir öğretim görevlisi bulmak oldu. Okul içinde bir topluluk olunca böyle birine ihtiyaç oluyor. Fen Ed. Fak.'inde öğretim görevlisi hocamız Serkan Koç bize destek oldu. Daha sonra bu spora çok emek vermiş, zamanında milli takıma çağrılmış oyuncular olarak Eren Galioğlu, Tolga Sinan Alp ve koçluk deneyimi olan Selçuk Şentürk takımımıza koç oldular ( isim verdim çünkü kendilerine karşı sonsuz vefa borcumuz var ). Hızlı yol alabilmek için tecrübeli isimlerden yardım almak daha faydalı olur. Daha sonra okulda tanıtım çalışmalarına başladık takıma oyuncu kazandırmak adına. Tabi bu çalışmalar için de maddi kaynağa ihtiyaç var  ( tanıtım broşürleri gibi). Biz okul şenliklerinde standlar kurduk, bira sattık, sucuk ekmek sattık cebimizden katkı sağladık bir şekilde başlangıç işleri için lazım olan masraflarımızı sağladık kendi çabalarımızla. Tabi gün geçtikçe takıma katılmak isteyenlerin de sayısı arttı.
  Tabi bize ekipman da lazımdı ama şenliklerde kaçak bira satarak ekipman parası toplamak imkansız. Koçlarımız bizlere güvendi ve bankadan kredi çektiler ekipman alabilmemiz için ( ki bu büyük risk aslında hiç tanımadığın çocuklara güvenip böyle bir yükün altına girmek ). Krediyi çektik, 2. elde olsa ekipmanlarımızı formalarımızı aldık. ( Bu arada başka bir  takım tarafından sırtımıza ekstra yükler de konuldu, daha borcumuz bitmeden tekrar kredi çekmek zorunda kaldık ama bu konuları konuşmanın şimdi yeri değil ve bana düşmez ) Yaklaşık 20 milyar TL belki de daha fazla borcun altına girdik.  Kredi ödemelerini de bütün takım oyuncuları olarak her ay bir öğrenciyi sarsmayacak düzeyde cebimizden destek olarak ödedik.Yeri geldi oturduğumuz evin kira parasını çıkardık verdik, cebimizdeki son paramızı koyduk, arkadaşlarımızdan borç aldık ama bir şekilde kredi borçlarını ödedik ve kendi ekipmanlarına sahip olan bir takım olduk. Bu şekilde okula yada bir şirkete bağlı kalmaktan kurtulduk.

Benim öncelikli tavsiyem yanına yoldaş olucak, yarı yolda bırakmayacak, tereddütsüz güvenebilceğin birkaç arkadaş bul. gerisi bir şekilde oluyor. çok zorluklar, aksaklıklar yaşıcaksınız ama yeter ki 'biz bu sporu yapmak istiyoruz' diyin yeter.

Kaan BAŞEĞMEZ - DEU EFELERİ #31

Çevrimdışı Kutay

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Temmuz 09, 2013, 15:46:21 »
Öncelikle bize destek veren herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Ben de KTÜ'de takım kurulması için çabalarda, temaslarda bulunmak isteyen, elini taşın altına sokmaya hazır biriyim. Bizim gibi elemanlar neredeyse yok şu an üniversitede . Konuştuğumuz herkes "kurulsun evet hazırız biz yardımcı oluruz" tarzında ama boş olduğunu anlaşılıyor az çok. Geçen seneden beri dillendirdiğimiz takım kurulma çalışmalarını, bu sene artık faaliyete dökmeyi planlıyoruz. Bu yüzden üniversitemiz dışından da her türlü yardıma açık olduğumuzu belirtmek isterim. Verilen fikirler, söylenilen düşünceler bize yol göstermek açısından çok yardımcı olacaktır. Ayrıca yaz döneminde bulunduğumuz için, bence yapılabilecek en iyi şey, üniversitede bulunduğumuz çevreye fikir yayma çalışması olacak. İnsanların okul açılırken böyle bir oluşumun var olduğunu bilmesi, en azından bir yerden kulak misafiri olmuş olması lazım. Şahsi çalışmalarım daha çok bu yönde. Bunun yanı sıra İzmir'de yaşadığımdan buradan da destek bulmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle deniz bilimleri fakültesinde okuduğum için Arkas'la yakın bir diyaloğu var okulumuzun, bölümümüzün. İlk desteği oradan almaya çalışacağım bu yüzden. Okul açılır açılmaz hocalarımızla da görüşmeliyiz diye düşünüyorum.

Verilecek fikirler, tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim.  :)
Kutay ÜLGER / KTU

Çevrimdışı kadir99

• #99 KADİR
  • Pro Bowler
  • KARTALLAR-CAVS-WARRİORS-KARTALLAR(***)
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: SELÇUK KARTALLAR
« Yanıtla #12 : Temmuz 10, 2013, 09:55:35 »
Kardeş kolay gelsin sana tavsiyem,
sizler bir amaç için bir araya gelmeniz gerekiyor.Bunun en basit ve kolay yöntemi malzemesiz idmandır.Bir sahanız var ise ufak ufak idmanlara başlayabilirsiniz.
Saygılar.
AMERİKAN FUTBOLU BİR KÜLAH DONDURMAYA BENZER...
TATLİ OLAN KISMI BİTİNCE GERİYE SADECE SİVRİ BİSEY KALİR Kİ ONUDA HER ZAMAN YA KALBİNDE YADA KEMİKLERİNİN BİRİNDE SAKLARSİN...(PLATİN OLARAK):)
***I LOVE MY TEAM & BROTHERS... ***

Çevrimdışı SemihBerat

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Ekim 15, 2013, 00:43:34 »
Merhaba arkadaşlar ben sitede çok yeniyim heniz bir kaç dakikalık bugün arkaşımla amerikan futbolu hakkında konuşurken bizim okulda yok filan dedim ona sonra neden yok diye düşündüm kendi kendime yada varda benim mi haberim yok diye araştırma yaparken bur konuya rastladım sanırım kurulması için bi ön hazırlık başlamış ilgilenen arkadaş burdan yada facebooktan bana ulaşırsa kendisiyle ayrıntılı olarak konuşuruz bende elimden geleni yapmaya çalışırım

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Temmuz 17, 2014, 19:39:08 »
Lan olm KTÜ? Nedir durumlar?

Copyright © 2006 - 2018 NFLTR™
SMF 2.0.2 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.105 saniyede 32 sorgu ile oluşturulmuştur