Facebook Twitter

NFLTR Forum Sayfaları

Haberler: Forum Hakkında Soru-Sorunlarınız için:
http://www.nfltr.com/forum/index.php?topic=53.0
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: NFLTR Podcast  (Okunma sayısı 15351 defa)

Master ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdem

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
NFLTR Podcast
« : Haziran 04, 2016, 11:39:30 »
Ben de podcastler ile ilgili bir iki sey yazmak istiyorum. Öncelikli olarak Alex Smith takintisina deyinecegimden, buraya yaziyorum. Su an NFL´de 70 80 civari QB vardir, Alex Smith bu QB´ler icinde, 10. - 20. sira arasinda gösterilebilir. En kötü ihtimalle, ligin en iyi 20. QB´sinden bahsediyoruz. Arkadas, bu podcastlerde Smith´e nicin bu kadar giydiriliyor? Sporu hic bilmeyen adam da, Manziel´den falan bahsediliyor sanicak. Bu adam SF´de gayet iyi oynarken kesildi, Chifs´e gitti. Bambaska bir takimda yine basarili oldu ve adamin oynadigi takimlar mac kazaniyor, bunu unutmayalim. 2011 playoff´larindaki Saints maci da ayrica efsanedir. Kötü QB denilince, Alex Smith´ten önce en az 10 starter gelir aklima. Bu isin bir yönü, diger yönü de söyle: Ben genelde büyük siteleri takip ediyorum. CBS, Bleacher Report, NFL.com, ESPN, 49erswebzone, vs. Bu sitedeki yorumcular da yaptiklari yorumlarda cok resmi davraniyorlar. Atiyorum, gecen sene NFL.com´daki yazarlarin hemen hemen hepsi MVP Cam Newton olmali demisti. Biri de cikip, ben bu adami sevmem diye yazmamisti. Dolayisyla, böyle standart yorumlar da bikkinlik veriyor. O acidan bu podcast´lerdeki kisisellestirme cok güzel. Ne biliyim Alex Smith (olumsuz anlamda), veya Tim Tebow (olumlu anlamda) takintilari güzel. Sadece, benim sevdigim bir adamin sürekli kötülenmesi beni kil ediyor. Ama, adam iyi QB.
Podacastlerde ne konusulabilir? Ben kendi adima, ´´Su takimin durumu ne olur?´´ ´´Bu takimin derecesi nasil olur?´´ gibi sorulardan ziyade su tarz konulari daha ilginc buluyorum:
1. Taktiksel konular: Nickel formation nedir? I-formation nedir? No-huddle offense nedir?
Tabii bu konulari, iki dakka icinde google´dan da ögrenebiliriz, ki ögrendim. O acidan buraya soru yazmayi mantikli bulmuyorum bu konularda, ama böyle teknik konular araya serpistirilirse güzel olur.
2. Salary cap uygulamasi nasil oluyor? Simdi bu sene cap, 140 milyon dolarsa ve ben 100 milyon dolar maas ödüyorsam, kalan 40 milyon dolari seneye kullanabiliyor muyum?
3. Garanti kontratlar nasil oluyor? 100 milyon dolar 5 yillik kontrat, 50 milyon dolari garanti diyelim. Bu 50 milyon dolar garanti para 3 yil icinde ödeniyorsa, son iki sene hic para vermeden oyuncuyu gönderebiliyor muyum? Yoksa, bu garanti para da mi yillara yayiliyor?
4. Oyuncular birligi ve lig yönetimi arasinda yapilan anlasmanin icerigi nedir? Parayi biliyoruz da, baska neler var?
5. Draft edilecek oyunculara nasil karar veriliyor? Ve, bu mock draftlarda ayni oyuncular nasil hep üst siralardan gidiyor? Bunu özellikle merak ediyorum. Yani, bir siralama cikiyor ki, hemen hemen tüm mock draftlar ayni gibi.
Podcastler icin cok tesekkürler yeniden,
Erdem Baysal

Çevrimdışı Bad

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: NFLTR Podcast
« Yanıtla #1 : Haziran 06, 2016, 11:41:39 »
Alex Smith'in Türkiye'deki imajına çomak sokan yegane insan olarak bir şeyler söylemem gerekebilir ancak ekşi sözlükte Alex Smith başlığına düşenler ne demek istediğimi anlayacaktır zaten..

Yarın bir gün nfl'e yeni ilgi duyan bir Chiefs taraftarı adamın adını google'a yazıp tr dilinde arat dese yandı.

Üzgünüm beyler .. Ama bende seviyorum iyi bir game manager.

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #2 : Haziran 06, 2016, 23:43:27 »
@Erdem
Yorumlar için çok teşekkürler. Önümüzdeki haftalarda senin sorulara yer veririz podcast'te, bu hafta onceden takim sorulari geldigi icin onlari cevaplamayi planliyorduk. Her türlü soruya açığız, olumlu ya da olumsuz geri dönüş alınca da çok memnun oluyoruz. Dinlediğiniz için teşekkürler...

Alex Smith konusuna gelince, oncelikle 2011'de playoff maci zaten NFL tarihinin en heyecanli maclarindan biriydi, Alex Smith de macin sonunu cok iyi getirmisti, yuzde yuz katiliyorum. Aslında Hilmi de ben de Alex Smith'e kötü bir quarterback demiyoruz. Tarzını eleştiriyoruz ancak oyun stili konusunda ikimizin de favori quarterback'i Brett Favre zaten. Özellikle ben, gunslinger oyun kurucuları izlemekten daha çok zevk alıyorum, gunslinger derken, risk alan, agresif oynayan, iki-üçlü coverage'lara çekinmeden derin pasları atabilen oyun kurucudan bahsediyorum. Günümüz NFL'inde bu tarz oyun kurucuya örnek olarak Tony Romo ve biraz da Derek Carr'ı örnek gösterebilirim. Bu tarz oyuncular takımını vezir de edebilir rezil de. Favre'ın -iki sezon önceye kadar- hem NFL tarihinin en çok TD pası atan hem de en çok interception atan QB'si olması buna güzel bir örnekti. Favre gibi Romo gibi oyuncular "yaktın bizi" denen maçları her an çevirebilen isimler...

Öte yandan bir de Alex Smith var. Kısa paslarla, daima risk almaksınız oynayan bir isim. Zamanında 49ers'ın bundan çektiği de çok olmuştur tıpkı geçen yıl playoff'ta Chiefs'in son beş dakikada Alex Smith önderliğinde yaşadığı akıl tutulması gibi. İki TD gerideyken ve maçın bitimine beş dakika varken, sayı bulmaları dört dakika sürdü ve elendiler. Bunun sebebi de Alex Smith'in kısa paslara dayalı, garantici oyunu. İşleyen koşu hücumu ve sağlam bir savunma olduğu zaman Alex Smith başarılı olabilir ancak Brett Favre gibi Tony Romo gibi gitti denen maçı alamaz, takımını sırtlayıp playoff'a taşıyamaz. Özetle, Alex Smith'i zaman zaman eleştirmemizin sebebi bu. Ancak bu demek değil ki Alex Smith kötü bir QB. Sonuçta Andy Reid'in sevdiği tarzda bir quarterback, game manager olmanın da kötü bir yanı yok. Şahsen, Alex Smith'i ligin en iyi 15-16 quarterback'i listeme koyarım. İyi bir Colin Kaepernick'ten daha iyidir standart bir Alex Smith. Biraz daha insiyatif alsa maçlarını daha heyecanla takip ederim ama tarzı bu yapacak bir şey yok. Sadece tarzını eleştiriyoruz, kötülemiyoruz. Goygoy malzemesi de çıkarıyor, sonuçta tüm maçlarda oynayıp koca bir sezonu wide receiver'larına TD pası atmadan bitirmiş kaç QB var? :)

Tim Tebow konusu ise ayrı bir mevzu. Benim sevdigim quarterback'lerden biri, hala NFL'de hakkettiği şansı alamadığı kanaatindeyim keza bu konuda bana katılan kimseyi bulamadım, o yüzden her QB muhabbetinde araya bir Tebow şansımı deniyorum diyelim..

@Bad
Basliga baktim, senin nick "god shammgod" ise cok iyiymis yorumlar. Alex "Tadimiz Kacmasin Ali Riza Bey" Smith. İznin varsa, bunu podcast'lerde falan kullanıp, literatüre gecmesine yardimci olmak istiyorum  :)
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2016, 23:50:11 Gönderen: major »
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı Hilmi

• Site Yazarı
  • Pro Bowler
  • Extrayı vermiyoruz beyler!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2016, 00:34:40 »
Valla abi podcast'i kaydetmemize kalmış 30 saniye. Yazdığıma değmez, konuşuruz o konuları.  ;)

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2016, 02:47:15 »
Aynen öyle oldu.. Bu haftaki podcast'i sorulara ayırdık, buradan ve Facebook'tan gelen soruları cevapladık. Miami Dolphins, Tampa Bay Buccaneers ve Houston Texans bir sonraki bölüme kaldı.

Bu başlık da podcast'e ayrılmış olsun, soruları buradan almaya devam edebiliriz..
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı Bad

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Haziran 07, 2016, 09:15:03 »
@major haha musade senin.

podcast duvar kağıdındaki alex smith hoş olmuş hahahah
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2016, 14:27:12 Gönderen: Bad »

Çevrimdışı sedatmert61

• Key Player
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Haziran 09, 2016, 08:58:08 »
Yanlış bakmadiysam 6 sezon playoff yapan iki sezon disarda kalan ki bu son sezon artik sakatlanmayan adam kalmadi Flacco bile pas pas yapilirken smith icin cok şey yapmamak lazim :D Heleki adam andy dalton big ben ile mücadele verirken can havliyle kendini playoff'a atarsa kendi  division' unda lahmacun gibi takimlarla oynayip sürekli lider bitiren tom brady ile karşılaşiyor. Tabi bunlar önemlimi bilemem:)
Tabi bir süper bowl'da var ama oda yetmiyor :))
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2016, 09:00:20 Gönderen: sedatmert61 »

Çevrimdışı erdem

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Haziran 11, 2016, 11:27:30 »
@Erdem
Yorumlar için çok teşekkürler. Önümüzdeki haftalarda senin sorulara yer veririz podcast'te, bu hafta onceden takim sorulari geldigi icin onlari cevaplamayi planliyorduk. Her türlü soruya açığız, olumlu ya da olumsuz geri dönüş alınca da çok memnun oluyoruz. Dinlediğiniz için teşekkürler...

Alex Smith konusuna gelince, oncelikle 2011'de playoff maci zaten NFL tarihinin en heyecanli maclarindan biriydi, Alex Smith de macin sonunu cok iyi getirmisti, yuzde yuz katiliyorum. Aslında Hilmi de ben de Alex Smith'e kötü bir quarterback demiyoruz. Tarzını eleştiriyoruz ancak oyun stili konusunda ikimizin de favori quarterback'i Brett Favre zaten. Özellikle ben, gunslinger oyun kurucuları izlemekten daha çok zevk alıyorum, gunslinger derken, risk alan, agresif oynayan, iki-üçlü coverage'lara çekinmeden derin pasları atabilen oyun kurucudan bahsediyorum. Günümüz NFL'inde bu tarz oyun kurucuya örnek olarak Tony Romo ve biraz da Derek Carr'ı örnek gösterebilirim. Bu tarz oyuncular takımını vezir de edebilir rezil de. Favre'ın -iki sezon önceye kadar- hem NFL tarihinin en çok TD pası atan hem de en çok interception atan QB'si olması buna güzel bir örnekti. Favre gibi Romo gibi oyuncular "yaktın bizi" denen maçları her an çevirebilen isimler...

Öte yandan bir de Alex Smith var. Kısa paslarla, daima risk almaksınız oynayan bir isim. Zamanında 49ers'ın bundan çektiği de çok olmuştur tıpkı geçen yıl playoff'ta Chiefs'in son beş dakikada Alex Smith önderliğinde yaşadığı akıl tutulması gibi. İki TD gerideyken ve maçın bitimine beş dakika varken, sayı bulmaları dört dakika sürdü ve elendiler. Bunun sebebi de Alex Smith'in kısa paslara dayalı, garantici oyunu. İşleyen koşu hücumu ve sağlam bir savunma olduğu zaman Alex Smith başarılı olabilir ancak Brett Favre gibi Tony Romo gibi gitti denen maçı alamaz, takımını sırtlayıp playoff'a taşıyamaz. Özetle, Alex Smith'i zaman zaman eleştirmemizin sebebi bu. Ancak bu demek değil ki Alex Smith kötü bir QB. Sonuçta Andy Reid'in sevdiği tarzda bir quarterback, game manager olmanın da kötü bir yanı yok. Şahsen, Alex Smith'i ligin en iyi 15-16 quarterback'i listeme koyarım. İyi bir Colin Kaepernick'ten daha iyidir standart bir Alex Smith. Biraz daha insiyatif alsa maçlarını daha heyecanla takip ederim ama tarzı bu yapacak bir şey yok. Sadece tarzını eleştiriyoruz, kötülemiyoruz. Goygoy malzemesi de çıkarıyor, sonuçta tüm maçlarda oynayıp koca bir sezonu wide receiver'larına TD pası atmadan bitirmiş kaç QB var? :)

Tim Tebow konusu ise ayrı bir mevzu. Benim sevdigim quarterback'lerden biri, hala NFL'de hakkettiği şansı alamadığı kanaatindeyim keza bu konuda bana katılan kimseyi bulamadım, o yüzden her QB muhabbetinde araya bir Tebow şansımı deniyorum diyelim..

@Bad
Basliga baktim, senin nick "god shammgod" ise cok iyiymis yorumlar. Alex "Tadimiz Kacmasin Ali Riza Bey" Smith. İznin varsa, bunu podcast'lerde falan kullanıp, literatüre gecmesine yardimci olmak istiyorum  :)

Bana da 'clock management' tarzi hucumlar daha guzel geliyor. Belki de 49ers'in Harbaugh zamanindaki oyun tarzindan dolayi. O nedenle Alex Smith'in oyunu 'zevksiz' olsa bile hosuma gidiyordu. Burdaki en onemli problem ise, takimin mac kazanip kazanamamasi. Alex Smith iyi hos da, karsisina Aaron Rodgers cikarsa ne yapacak? Ya da Tom Brady, Payton Manning? Alex Smith'e guzel takimlar lazim sampiyonluk icin, siz de belirtmissiniz podcastte. 2012 sezonunun ilk macinda, Green Bay'in agir favori oldugu macta, 49ers Alex Smith ile beraber deplasmandaki maci kazanmisti. Ama iste, oyle kadrolari bir arada tutmak da kolay olmuyor. Nitekim, 49ers dagilip giderken, Green Bay sapasaglam duruyor. (Buyuk oranda Rodgers sayesinde)
Bu arada, benim simdiye kadar gordugum en iyi QB performansi da 2010 playofflarinda Rodgers'in Falcons karsisindaki oyunudur. Ve Rodgers da o macta cok guzel 'clock management' uygulamisti. Kisa paslar atmisti, ve inanilmaz isabetli atmisti. Yani, Alex Smith'le kiyaslamak anlaminda soylemiyorum, ama bu tarz bana Favre'in tarzindan daha guzel geliyor. Green Bay'in cok macini da seyretmiyorum, Rodgers'in 40 50 yardlik paslari da oluyordur tabi arada,ki bu seneki 3 pasini cok iyi biliyoruz zaten.
Bu arada, her superbowl sonrasinda kazanan takim adina 'America's team' diye bir belgesel yapilir. Green Bay icin de yapilmisti, ya da ben baska bir belgeselde seyrettim, yanlis yazmayim. Ama bir belgesel vardi ve Aaron Rodgers ile bir roportaj yapiliyordu. Adam, cocukken hasta 49ers taraftari oldugunu soyluyordu, ve de draftta buyuk bir umutla beklemis ilk siradan secilmeyi. Kendisi icin cok kotu olmadi, ama 49ers icin ne kadar buyuk bir kayip oldu onu secmemek. Kendisini hem QB, hem de insan olarak cok severim, yani sempatik bir adam. Kaybettikleri playoff maclarindan sonra bile cok olgun goruntuler veriyordu.
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2016, 11:31:37 Gönderen: erdem »
Erdem Baysal

Çevrimdışı Julian Edelman

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2016, 03:49:24 »
Bahsettiklerin E:60'te de var. Dediğin gibi Rodgers 49ers taraftarı. 49ers'ın ilk sıradan seçim şansı olduğu yıl ya Alex'i ya da Aaron'ı seçeceklerdi. Brady de 49ers taraftarıymış. Onlar da QB seçti ama Giovanni Carmazzi'yi seçmişler 3. turdan.
Utku Hüseyin Kaya

Çevrimdışı erdem

• Franchise Player
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Haziran 17, 2016, 09:04:59 »
Bahsettiklerin E:60'te de var. Dediğin gibi Rodgers 49ers taraftarı. 49ers'ın ilk sıradan seçim şansı olduğu yıl ya Alex'i ya da Aaron'ı seçeceklerdi. Brady de 49ers taraftarıymış. Onlar da QB seçti ama Giovanni Carmazzi'yi seçmişler 3. turdan.
Evet, Brady de 49ers taraftari. Hatta gecenlerde Montana formasiyla bir cocukluk formasini yayimlamisti kendi resmi facebook hesabindan. Bu arada, Montana demisken kendisini de analim, gecen hafta dogumgünüydü.
1990 veya 1991 senesi olmali, o zamanlar HBB´de NFL yayimlaniyordu. Beldi de seyrettigim ilk 49ers maci, kiminle oynadigini bile hatirlamiyorum. Montana saha kenarinda, sakatligindan dolayi oynayamiyor, 49ers Steve Young´a emanet. Spiker, Montana´dan gelmis gecmis en büyük oyuncu diye bahsediyor ve SB 23´teki final drive´i anlatiyor biraz. Ever, bunlari gercekten hatirliyorum ve konuyu podcast´e bagliyorum :) Draft day filminin benim icin en güzel sahnesi, SB 23´teki final drive´dan bahsedilen sahne. Drive öncesi huddle´da Montana karsi endzone´daki John Candy´i görüyor ve tackle Harris Barton´a bundan bahsediyor. Sonrasinda bu olay cok konusuluyor ve draft day filmindeki sahneye kadar geliyor. Burdan 80´lerin efsane takiminin parcalari olan Montana, Rice, Young, Lott, head coach Walsh, sonraki head coach George Seifert ve takim sahibi Eddie D´yi de anmak istiyorum.
Konuyla ilgili bir de link vereyim:
https://www.youtube.com/watch?v=wJ2YGgl05OM
« Son Düzenleme: Haziran 17, 2016, 21:17:48 Gönderen: erdem »
Erdem Baysal

Çevrimdışı zafer.ayaz

• Rookie
  • *
  • SABANCI SEAHAWKS FOOTBALL
    • Profili Görüntüle
  • TAFL Takımı: Sabancı Seahawks
« Yanıtla #10 : Haziran 17, 2016, 16:09:24 »
Herkese Merhaba

Benim podcast için bir sorum olucaktı. NFL de ve NCAA de fikstür nasıl belirleniyor.

Zafer AYAZ

Hammers Defans Kaptanı

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #11 : Haziran 20, 2016, 01:32:38 »
Herkese Merhaba

Benim podcast için bir sorum olucaktı. NFL de ve NCAA de fikstür nasıl belirleniyor.

Zafer AYAZ

Hammers Defans Kaptanı

Tamamdır, bu hafta detaylıca anlatırız bu konuyu.
Kaan ÖZAYDIN

Çevrimdışı zafer.ayaz

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Haziran 20, 2016, 13:34:11 »
Teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı. Punt vurulduğunda special team lerin topa dokunup dokunmama kurallarını anlata bilir misiniz?

Teşekkürler
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2016, 13:37:54 Gönderen: zafer.ayaz »

Çevrimdışı zafer.ayaz

• Rookie
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Haziran 24, 2016, 10:53:40 »
Cevaplarınız için teşekkür ederim mutlu oldum :)

Bir sorum daha var. franchise tag tam olark nedir bi açarsanız sevinirim

Teşekküler

Zafer AYAZ
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2016, 10:54:57 Gönderen: zafer.ayaz »

Çevrimdışı major

• Administrator
  • Pro Bowler
    • Profili Görüntüle
    • kaanozaydin.com
« Yanıtla #14 : Haziran 24, 2016, 11:14:15 »
Olabildigince basit anlatmaya calistik, umarim begenmissindir. Franchise tag'i sanirim iki-uc podcast once anlatmistik.

Ozetle tekrar belirtmek gerekirse, takimlar kontrati biten bir oyuncuya "franchise tag" koyarak onu bir yilligina daha takimda tutabiliyorlar. Bu bir yillik franchise tag suresince, oyuncu pozisyoda en cok maas alan bes oyuncunun ortalamasinda ucret aliyor. Her takimin sezon basina en fazla bir oyuncuya franchise tag koyma imkani bulunuyor.

Ornegin, Washington Redskins, Kirk Cousins'i bu sene takimda franchise tag ile tuttu. Cousin'in kontrati bitiyordu simdi bir yil daha Redskins'de kalacak. Ligin en cok kazanan bes quarterback'inin ortalamasi olarak 20 milyon dolar kusur kazanacak. Uzun sureli bir kontrat verilmezse sezon sonunda franchise tag kalkacak ve Cousins serbest kalacak.

Bu haftaki podcast'in linkini de koyalim: http://nfltr.com/2016/06/nfltr-podcast-25/
Kaan ÖZAYDIN

Copyright © 2006 - 2017 NFLTR™
SMF 2.0.2 | SMF © 2011, Simple Machines
Bu sayfa 0.112 saniyede 33 sorgu ile oluşturulmuştur